Dell Alienware M18X R1 Ekran kartı macun yenilemesi

dxfocus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Alienware M18X R1 modeli laptopum ekran kartı arıza yaptıgı için (GTX 560M) modeli çıkarmak zorunda kaldım çıkardıgımda soğutucusunun üstündeki termal padler sökülmüştü. Aliexpress'ten yeni ekran kartı alsam soğutucunun üzerinde termal pad olmadan taksam karta bir zarar verir mi yoksa aynı şekilde termal macun mu sürmeliyim üzerine? Laptopu ekstra soğutucu ile kullanıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.
Konuya ek olarak termal macunu padlerin oldugu tüm bölümlere mi sürmem gerekiyor sadece chip kısmına sürmem yeterli mi? Bilenlerin yardımcı olmasını rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Alienware M18X R1 modeli laptopum ekran kartı arıza yaptıgı için (GTX 560M) modeli çıkarmak zorunda kaldım çıkardıgımda soğutucusunun üstündeki termal padler sökülmüştü. Aliexpress'ten yeni ekran kartı alsam soğutucunun üzerinde termal pad olmadan taksam karta bir zarar verir mi yoksa aynı şekilde termal macun mu sürmeliyim üzerine? Laptopu ekstra soğutucu ile kullanıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.
Konuya ek olarak termal macunu padlerin oldugu tüm bölümlere mi sürmem gerekiyor sadece chip kısmına sürmem yeterli mi? Bilenlerin yardımcı olmasını rica ediyorum.

Ekstra termal ped alman gerekecek ve de ekran kartının üzerine termal macun sürmen lazım aksi takdirde inanılmaz derecede ısınma yapar. Ekran kartı bildiğim akdarıyla üst modellerde takılabiliniyor Monster'da öyle idi laptop ekran kartı değiştirme videolarına bakmanı öneririm.

Ekran kartı takmada problem yok fakat termal pad hangisi kaç mm bilemiyorum birden fazla parça parça vardı üzerinde takmasam sadece chipine termal macun sürsem zaten ekstra soğutucu ile kullanıyorum bir problem olur mu ?

Ekran kartı takmada problem yok fakat termal pad hangisi kaç mm bilemiyorum birden fazla parça parça vardı üzerinde takmasam sadece chipine termal macun sürsem zaten ekstra soğutucu ile kullanıyorum bir problem olur mu?

Sağlıklı olmaz MSI Mech RX 5700XT olan modelde termal pedler eksik diye 97 derecelere çıkanı gördüm termal pad önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı