Dell BIOS Update Nasıl Yapılır?

furkan05541

Hectopat
Daha fazla  
Dell markalı bir bilgisayarım otomatik olarak güncel driverlerini tarattırdım. Dell'in sitesinden BIOS'un güncel olmadığını anladım. Bu şekilde bir dosya indiriyor. Açınca böyle bir yazı geliyor, anlayamadım pek. Birde bilgisayarım notebook, başka bir şekilde kurmam gerekiyor mu? Yoksa direk kurmam mı gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS update sırasında BIOS silindiği zaman hiç bir donanımı okumaz ve onlardan emir almaz. Buna pil de dahildir. BIOS update yapmadan önce cihazı prize takmanızı istiyor program.

Daha sonra indirdiğiniz BIOS dosyasını bu programa gösteriyorsunuz. Oda flashlıyor.

Pil takılı değil fişe takılı sorun olur mu? Pili takmasam pili takınca programı açtığımda böyle bir yazı gelmeye başladı. Bunu da anlamadım hocam. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyor ki:

Uyarı: Sistem sürümünü(BIOS) yükselteceksiniz. Yükseltme öncesinde tüm çalışan programları kapatın ve belgelerinizi kaydedin.

Bu işlem başladığı sırada;
  1. Bilgisayarı kapatmayın veya uyku/hazırda beklet modlarına almayın.
  2. Başka programlar açmayın.
  3. Gün düğmesine basmayın, LCD ekranı kapatıp açmayın, bir docka takıp çıkartmayın, bir USB, Firewire (1394) veya başka slota cihaz takıp çıkartmayın.
OK (Tamam) tuşuna basarsanız işlem başlayacak, Cancel(İptal) tuşuna basarsanız bir önceki ekrana geri döneceksiniz.​

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı