Dell E1916HV İncelemesi

Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar şu an zamanınızı ayırıp bu incelemeyi okuduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Konuya hemen giriş yapacağım lakin ondan önce belirtmek istiyorum. Benim incelemem tamamen sübjektif(öznel) olacaktır(her inceleme gibi). Genel olarak monitörü 2 kısma ayıracağım artıları ve eksileri olmak üzere.

Artıları:
1)monitörün ayarlarının yapıldığı kısımlar gayet iyi tasarlanmış.

2)720p yapınca monitörü 75Hz yapabiliyorsunuz lakin tahmin edebileceğiniz üzere görüntü bayağı bir bulanıklaşıyor.

3)Eski fiyatına göre iyi bir üründü lakin gidip şimdi bu monitöre sakın 900-1000TL vermeyin.

4)Kutusu gayet 500TL olan bir monitöre göre doluydu ama şu anki fiyatına göre düşünmeyin bunu çünkü bomboş içi.

5)Darbeye dayanıklı 10-20 kez yumruk attım sinirden bir şey olmadı ve hâlâ sapasağlam kullanıyorum.

Eksileri:
1)1366x768 denilen çözünürlük kendine lanet okutturdu şahsen benim için. Çünkü herhangi bir video açınca tam ekran yapana kadar ekranda video piksel piksel görünüyor.

2)Parlaklığı istediğiniz kadar kısın çok aşırı derecede göz yoruyor.

3)Renk kalitesi berbat yani telefonumun ekranın bile görüntü kalitesi daha iyi.

4)Rekabetçi oyunlar oynayacaksanız ki ben oynadım ve hiç iyi olmadı. 75Hz avantajı için istemeye istemeye o 720p yani 1280x720p ayarına düşmelisiniz. Bu da demek oluyor ki karşınızda bulunan adamı uzakta ise bayağı kalitesiz piksel piksel görüyorsunuz.

5)VGA ile bağlanmakta ve bu çok büyük bir dezavantaj. Yani sadece VGA girişi var.
A88A8C5F-F5FB-464F-9F18-E8C18E7A5B5E.jpeg

6)Menüsü güzel dedim lakin o menüde gezmek için kullandığınız tuşlar dümdüz koymuş olmak için koyulmuş yani birazcık kötü olmuş beğenemedim.
C3EB285B-7382-43D1-8E5C-BA2C7DDC6308.jpeg

7)Masa sallanırsa Allah'ın emriymiş gibi monitörde sallanıyor ve bazen masadan çok sallanıyor. Bu çok sinir bozucu özellikle ders çalışırken.

8)Çok az girişi var yanına hiç değilse 1-2 tane USB'ya da HDMI falan koysalar çok daha iyi olabilirmiş.
B48E11B8-25FE-490C-89BD-A5D55E5449A3.jpeg

A88A8C5F-F5FB-464F-9F18-E8C18E7A5B5E.jpeg

9)Ekran 18.5 inç ve çok ama çok küçük ilk başta kargoyla geldiğinde adam bana bunu verince klavye kutusu verdi sandım ve içinden bu çıktı.
9224DAFE-43F3-4C8F-A36F-0A3054F8FF2C.jpeg

8E0D5B33-5D9B-4C5A-A64F-F52C28B5337C.jpeg

Şimdi incelemenin özetine gelecek olursak. Bu monitörü alabilirsiniz lakin 300TL gibi bir fiyata bulursanız onun dışında alınmaz. Şu an piyasası uçmuş gereksiz bir şekilde. Ben böyle monitörlere alıştım lakin siz göz sağlığınıza önem verin. Gidip böyle ucuza alacağım diye kalitesiz monitörler almayın ki fiyatı da uçmuş kesinlikle alınmaz. Tek iyi yanı cidden bu fiyat için çok sağlam olması onun dışında çekilecek çile değil. Alacak yakınınız varsa uzak durmasını ve para biriktirmesini söyleyin. Bu arada bazı kısımlar tozlu çıkmış kusura bakmayın acemiliğime verin. İnceleme bu kadardı okuduğunuz için teşekkürler iyi forumlar.

Geri
Yukarı