Dell G15 2. SSD montajı

Kokorec123

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun arayışlar sonrası donanım fiyatlarının arttığı bugünlerde Dell G15 Ryzen 5600h RTX 3050 model laptopu sipariş ettim. Büyük merakla beklediğim üründe 2. SSD yuvasına SSD takmak için herhangi bir bağlantı vidası aparatı olmadığını gördüm. Ürünle gelen SSD yuvasında hem bağlantı vidası hem de üstünde kahverengi bir parça var. Bu durumda saydığım parçalar olmadan 2. SSD alınca Boşta olan slota nasıl monte ederiz? Sadece cıvata yeterli midir? Anakart görseli aşağıdadır.

Dosya Ekleri

• RAMSSD-5.jpg
    RAMSSD-5.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 763
  • internals-8.jpg
    internals-8.jpg
    168,8 KB · Görüntüleme: 852
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaki vidalari kolay actiniz mi? Ben o kadar ugrastim acamadim ayni linkten aliexpressten aldim tum setini herseyi var ama acamiyorum 4 vidadan ikisini gevsetebildim diger ikisinin agzi genisledi. Diger 4 tane cikarilanlardan da icinden 3 tanesini cikarabildim biri sıkısti çıkmıyor ben mi beceriksizim lastik vs denedim olmadi. @yyildirayy @fatih murdock
Küçük tornavida kullanmalısın. Uç büyük olursa vidaları da bozarsın. Ben epey kolay çıkardım.

Son düzenleme:
Arkadaki vidalari kolay actiniz mi? Ben o kadar ugrastim acamadim ayni linkten aliexpressten aldim tum setini herseyi var ama acamiyorum 4 vidadan ikisini gevsetebildim diger ikisinin agzi genisledi. Diger 4 tane cikarilanlardan da icinden 3 tanesini cikarabildim biri sıkısti çıkmıyor ben mi beceriksizim lastik vs denedim olmadi. @yyildirayy @fatih murdock
Hocam 2 vidanın çıkmaması lazım eğer çıkıyorsa bir şeyler kırılmış olabilir. Bende sağlı sollu iki vida çıkmıyor. Sebebi de vidanın ucunda kasanın iç kısmında bir ince aparat var o çıkmasını engelliyor ancak bir kredi kartı ile ucunu kasanın içine hafifce sokup yukarı doğru kaldırarak sağla sola itelediğinizde arka kapak hafif hafif açılıyor. Detaylı olarak yotube de videosu da var

Ben btün vidaları çıkarmıştım.
Çok ilginç.. Bende o yazdığım iki vida ucunda bir aparat olması sebebiyle çıkmamıştı ancak sert bir kart ile dediğim şekilde arka kapağı açmıştım. Ardından çıkmayan o iki vidayı tekrar yerine denk getirerek tornavida ile sıkıştırıp arka kapağı kapatmıştım

Hocam 2 vidanın çıkmaması lazım eğer çıkıyorsa bir şeyler kırılmış olabilir. Bende sağlı sollu iki vida çıkmıyor. Sebebi de vidanın ucunda kasanın iç kısmında bir ince aparat var o çıkmasını engelliyor ancak bir kredi kartı ile ucunu kasanın içine hafifce sokup yukarı doğru kaldırarak sağla sola itelediğinizde arka kapak hafif hafif açılıyor. Detaylı olarak yotube de videosu da var

Çok ilginç.. Bende o yazdığım iki vida ucunda bir aparat olması sebebiyle çıkmamıştı ancak sert bir kart ile dediğim şekilde arka kapağı açmıştım. Ardından çıkmayan o iki vidayı tekrar yerine denk getirerek tornavida ile sıkıştırıp arka kapağı kapatmıştım
Bende uzun zaman oldu açıp kapatalı, daha önce izleyip uyguladığım videoya baktım, dediğiniz gibi 4 adet vida çıkıyor 4 adet vida gevşetiliyor.

Hocam 2 vidanın çıkmaması lazım eğer çıkıyorsa bir şeyler kırılmış olabilir. Bende sağlı sollu iki vida çıkmıyor. Sebebi de vidanın ucunda kasanın iç kısmında bir ince aparat var o çıkmasını engelliyor ancak bir kredi kartı ile ucunu kasanın içine hafifce sokup yukarı doğru kaldırarak sağla sola itelediğinizde arka kapak hafif hafif açılıyor. Detaylı olarak YouTube'da videosu da var.

Çok ilginç. Bende o yazdığım iki vida ucunda bir aparat olması sebebiyle çıkmamıştı ancak sert bir kart ile dediğim şekilde arka kapağı açmıştım. Ardından çıkmayan o iki vidayı tekrar yerine denk getirerek tornavida ile sıkıştırıp arka kapağı kapatmıştım.

Yok haklisin zaten onlar cikmiyor. 4 tane sadece gevsemesi lazimmis. Ben bayağı bir cevirdim ama gevsedi mi emin degilim. Yanlari biraz açıldı ama zorlamak istemiyorum biraz kirilir falan diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı