Dell G15 5510 11.999TL'ye alınır mı?

Rekabetçi olarak değil hocam günlük kullanım için olacak ve arada AAA oyunlar oynanacak. Benim internetten baktığımda işlemcisi 3050'yi yeterince besliyor ve 75W değerlerinde dolaşıyor. Sizce almaya kullanmaya değer mi?

O zaman alabilirsiniz hocam bir de RAM eklersiniz tam olur.

Eğer karıştırmıyorsam bu laptop çok ısınıyordu.

Ona bakarsak teknik olarak 10300H'da 2060'ı besliyor ama gel gelelim Battlefield veya Warzone tarzı oyunları oynamak istediğinde darboğazdan sıkıntı çekiyorsun. Bu saatten sonra 10200H oyun için alınmaz. Ryzen 5 5600H ve 1650 Ti ikilisine bak, daha dengeli bir sistem.

Ona bakarsak teknik olarak 10300H'da 2060'ı besliyor ama gel gelelim Battlefield veya Warzone tarzı oyunları oynamak istediğinde darboğazdan sıkıntı çekiyorsun. Bu saatten sonra 10200H oyun için alınmaz. Ryzen 5 5600H ve 1650 Ti ikilisine bak, daha dengeli bir sistem.
Hocam online oyunla hiç aram yok. Laptop kullanım amacı günlük sıkıldıkça da AAA oyun oynamak ama oynarken de sıkmaması. Bu durumlar göz önüne alındığında 10200h+3050 nasıl bir ikili oluyor? Yoksa 10.500TL'ye linkteki ürünü alacağım.

Biraz yabancı forumlarda araştırma yaptım da işlemci bazı oyunlarda gerçekten darboğaza sebebiyet verebiliyormuş , bunun yanında bu model ile ilgili bazi sorunlar ile karşılaşanlar olmuş sebebsiz fps düşüklüğü vb.
Valla iptal ettim siparişi. Ancak duruma göre tekrar sipariş verebilirim.

Biraz yabancı forumlarda araştırma yaptım da işlemci bazı oyunlarda gerçekten darboğaza sebebiyet verebiliyormuş, bunun yanında bu model ile ilgili bazi sorunlar ile karşılaşanlar olmuş sebepsiz FPS düşüklüğü vb.
vallahi iptal ettim siparişi. Ancak duruma göre tekrar sipariş verebilirim.

Bu bütçeye bu laptopu almak bana mantıksız geliyor. 1650 veya 1650 Ti ekran kartı bulunan modellere yönelmek daha doğru olur. Veya laptop şart değilse masaüstü bir sistem toplamak daha mantıklı. Sistem toplamak yerine hazır sistemde alınabilir. Ancak ille de laptop şartsa, benim tercihim MX ekran kartlı Ultrabook'lar, veya düzgün bir 1650/1650 Ti ekran kartı bulunduran Gaming modeller olurdu.

Bu bütçeye bu laptopu almak bana mantıksız geliyor. 1650 veya 1650 Ti ekran kartı bulunan modellere yönelmek daha doğru olur. Veya laptop şart değilse masaüstü bir sistem toplamak daha mantıklı. Sistem toplamak yerine hazır sistemde alınabilir. Ancak ille de laptop şartsa, benim tercihim MX ekran kartlı Ultrabook'lar, veya düzgün bir 1650/1650 Ti ekran kartı bulunduran Gaming modeller olurdu.
Rtx 3050 1650 ti dan güçlü bir kart.
İşlemci de zaten besleyebiloyor sadece bazı oyunlarda yetersiz kalıyor muhtemelen o oyunlar 1650ti ile oynanmaz.

RTX 3050 1650 Ti'dan güçlü bir kart.
İşlemci de zaten besleyebiloyor sadece bazı oyunlarda yetersiz kalıyor muhtemelen o oyunlar 1650 Ti ile oynanmaz.

3050'nin 1650 Ti'dan güçlü bir kart olduğunu biliyorum. Ancak işlemci de göz önünde bulundurulmalı. 1650 R5 5600H ikilisine göre 3050 i5 10200H ikilisi sadece ekran kartı bakımından iyi. Dell'de bulunan işlemci vasat.

Yeni konular

Geri
Yukarı