Dell G15 5510 Laptop Termal Macun Değişikliği Sonrası Sıcaklıklar Arttı

abartmatozu

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 gb (8x2)
Ekran kartı
Rtx 3050
İşlemci
İ5-10200h
Merhaba. Dell G15 5510 laptop kullanısıyım, bir yıl sonra termal macun değiştireyim dedim ve Thermal Grizzly hydronaut 1gr termal macun aldım. İyi ki de değiştirmeye kalkmışım heatsinki açtığımda kuruduğunu gördüm, kuruyan macunu görünce değiştirince sıcaklık değerleri iyice düşer diye sevindim fakat hüsran. Aksine sıcaklık değerlerim arttı forumdan araştırdıktan sonra ince sürmem gerektiğini anladım, tekrar açtım ince sürdüm(zaten spatula fazlasını alıyor) yine aynı yine aynı. Yanlış montaj yaptım mı diye bakmak için tekrar açtım hiçbir sıkıntı yok. Nasıl olabilir böyle bir şey aklım almıyor cidden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu blok vidalarını sıkarken, vidaların yakınlarında olan numara sırasını takip ederek mi sıkıyorsunuz? İkinci olarak, hepsini yarım sıktıktan sonra; baştan başlayarak tam sıkmanız da soğutucunun daha iyi oturmasını sağlayabiliyor.

Soğutucu blok vidalarını sıkarken, vidaların yakınlarında olan numara sırasını takip ederek mi sıkıyorsunuz? İkinci olarak, hepsini yarım sıktıktan sonra; baştan başlayarak tam sıkmanız da soğutucunun daha iyi oturmasını sağlayabiliyor.
Sıraya göre sıktım hocam

Gerçekten şaşırtıcı bir durum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı