Çözüldü Termal macun değişikliği sonrası laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

egemenow

Picopat
Makaleler
1
Merhaba, arkadaşım bugün termal macunu yeniledi. İşleme başlamadan önce sırayla: Batarya PIN'i söküldü, bakır blok çıkarıldı, fan pinleri çıkarıldı, kulak çöpü ve 70 derece kolonya ile macun kalıntıları silinip Thermal Grizzly Kryonaut macun sürüldü; fanlar geri takıldı, blok takıldı, batarya PIN'i takıldı ancak bilgisayardan ses seda çıkmadı. Ne bir ışık ne de ses var, arkadaşım tek başına yaptığı için aşağıda belirttiğim şeyler dışında istemeyerek bir hasar verdi mi bilmiyorum.

Benim bildiğim sıkıntılara gelirsek; anakart üstüne iki kere vida düşürmüş, fan kablolarından bir tanesini bakır blok ile anakart arasına sıkıştırıp vidalamış (kabloda hasar var mı bilmiyorum ancak anakart hasar görmüş olabilir, yanında olmadığım için bilemiyorum) termal macunu biraz fazla sürmüş (çok taşma yok, anakarta bulaşma durumu olmadı ancak kenarlara doğru bir taşma var)

Durum kısaca bu dostlar altta fotoğraf koyacağım bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Çözüm olarak: RAM sök-tak, tüm pinler takılı mı diye kontrol ve batarya soketini çıkartıp 40-50 saniye kadar güç tuşuna basılı tutup statik elektrik atma gibi şeyler denedi ve ayrıca bilgisayarcıya götürmüş ancak bilgisayarcı bilmiyorum deyip geçiştirmiş.

Dosya Ekleri

• batu pc.jpg
    batu pc.jpg
    248,5 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu oyuncak değil zırt pırt macun değiştirilmez, Ben en son CPU'nun macununu 2 yıl, Ekran kartımın macunun ise aldığımdan beri (3.5 yıl) hiç değiştirmedim, gerek de duymadım.

Bilgisayarcı da durumun farkında, risk almak istemiyor. Büyük bir ihtimal ile anakart pert.
pc 3 yıllık ve ısınıyor diye değiştimek istedi ve zaten belirli bir zaman geçtikten sonra değiştirilmeli bence siz de değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı