Dell G15 5510 nasıl?

Jans

Centipat
Arkadaşlar başlıkta ismini verdiğim bilgisayarı dün itibarıyla Amazon üzerinden satın aldım. Technopat yorumlarını okudum ancak çok fazla kötüleyen olmuş. Ben oyun oynayan birisiyim ama günde en fazla 3-4 saat falan oyun oynarım, genelde de o da çok boş olduğum günlerde olur, bilgisayarı çok ağır yük altına sokacak aplikasyonlar kullanmam. Sizce bu bilgisayar bu işler için nasıldır? Linkini de bırakayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar başlıkta ismini verdiğim bilgisayarı dün itibarıyla Amazon üzerinden satın aldım. Technopat yorumlarını okudum ancak çok fazla kötüleyen olmuş. Ben oyun oynayan birisiyim ama günde en fazla 3-4 saat falan oyun oynarım, genelde de o da çok boş olduğum günlerde olur, bilgisayarı çok ağır yük altına sokacak aplikasyonlar kullanmam. Sizce bu bilgisayar bu işler için nasıldır? Linkini de bırakayım.

Hocam keşke farkli modellere yonelseydiniz ne kadara aldınız cihazi? Bir de yazilimsal sorunlari var bu serinin.

Control Center'i sıkıntılı idi galiba Amazon'dan aldiysaniz iade edebilirsiniz aslında 10200H zayif ve ısınan bir işlemci. Acer Aspire 7 A715-42 NH.QBFEY.001 Ryzen 5 5500U 8 GB 256 GB SSD GTX1650 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Hocam bunun ekran yenileme hızı 60 HZ olduğu için satın almayı istemedim. Ben başlıkta dediğim gibi öyle RDR2 açıp full ultra ayarlarda 3 4 saat oynayayım adamı değilim. Yani GTA 5 falan açıp 2 3 saat oynasam yine arıza mı verecek bu laptop? @Artoria Pendragon

Sanmiyorum ama başınızı agritadabilir gibi ısınma açısından bir sorun yaşayabilirsiniz belki Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!
Hocam Ankara'da yaşıyorum evimiz soğuk-ılık arası denecek bir ortamda şu sıcakta bile 20-25 derece falan hissederiz. Öyle çok ekstrem işler için laptop kullanmam yani gider FIFA 22 oynarım GTA 5 oynarım falan ama atıyorum öyle yok Ultra High 4K 2 saat boyunca oynayıp video kaydı alayım yok overclock yapayım o tür ayaklarda işim yok. Attığınız konuda sanırım bir arkadaş ısınma problemi yaşadıktan sonra termal macun atmış ve sorunu çözülmüş. Olmadı ısınma problemi yaşarsam macun attırırım mantıklı değil mi sizce? @Artoria Pendragon

Hocam Ankara'da yaşıyorum evimiz soğuk-ılık arası denecek bir ortamda şu sıcakta bile 20-25 derece falan hissederiz. Öyle çok ekstrem işler için laptop kullanmam yani gider FIFA 22 oynarım GTA 5 oynarım falan ama atıyorum öyle yok Ultra High 4K 2 saat boyunca oynayıp video kaydı alayım yok overclock yapayım o tür ayaklarda işim yok. Attığınız konuda sanırım bir arkadaş ısınma problemi yaşadıktan sonra termal macun atmış ve sorunu çözülmüş. Olmadı ısınma problemi yaşarsam macun attırırım mantıklı değil mi sizce? @Artoria Pendragon

Mantıklı. Cihazı iade etmenize gerek yok gibi. Git gide çözüyorlar zaten sorunları.

Bence gene de 10200HA o kadar verilmesi kötü olmuş ama fazla bir şey oynamiyormuş zaten cozukuyorsa bir şey diyemem.
Ya hocam illa ki günümüz oyunlarını oynamak isterim ama zaten günümüz oyunlarının low ayarları bile çok iyi grafik verdiği için öyle ultra high beklentim yok. Ben çoğu oyunu bu GPU ile medium high arasında 70 80 fps oynayayım yeter. @Artoria Pendragon

Geri
Yukarı