Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

resmide varmis paylaştım hocam altindaki fan girisleri üstümde olduğu için açık değildi onlar acik olunca 70civarlarina iniyor
IMG_20220415_223710_462~2.jpg

Isınıp performans düşmesi de yabancı bir dell forumunda 100 dereceye kadar bir şey yapılamadığını yazmışlardı. Kısaca 100 dereceye kadar full performans çalışıyor. Dediğim gibi bu fiyat bandında tercih az ya Lenovo ya Dell

Lenovo da iyi bir seçim ancak onda da ısınma sorunu yok değil. Havalandırma çıkışı bildiğim kadarıyla ında Dell g15 e göre daha az. Dell de 6 tane var Lenovo da 4 tane . Bu da ısınmaya etki eder. Zaten ben laptop alırken çok araştırdım ikisi de ısınma konusunda aynı sayılır. Aynı işlemci var nerdeyse aynı ekran kartı var. Ancak Dell e göre tabi daha estetik. Ben Lenovo IdeaPad alıp iade etmiştim sırf adaptör sorunu için 2 ay önce sonra da Dell almıştım.

@grkn31

Ideapad daha az ısınıyor G15'den.

Beyler bu Dell forumuna bugün baktım da Recep abinin paylaştığı servis kodu silinmiş ve altına forumda bir yönetici kodu yazmadığınız için yardımcı olamayacağım gibi bir şey yazmış :D Ancak zaten servis kodu yazılıydı ya otomatik silindi ya da biri sildi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@fatih murdock Şu an deneyecek durumda değilim de. Siz bir dener misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@fatih murdock şu an deneyecek durumda değilim de. Siz bir dener misiniz?

Bendedir.

@fatih murdock Şu an deneyecek durumda değilim de. Siz bir dener misiniz?
1654457331193.png
1654457371449.png
1654457415248.png

1654457451039.png

1654457514092.png

1654457554746.png

Hiçbir işe yaramdı!!!

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube üzerinden konuştuğum biriyle şu muhabbetimiz oldu:

Konuştuğum kişi yıllarca Dell ürünlerini özellikle laptoplarını kullanmış. Ben de bizim laptoplarda ki bu sorunu söyledim. Kendisi şuan amd ekran kartlı bir laptop kullanıyor ve bu dediğim sorunlar onda yokmuş. Tabi onda ki model g veya g15 mi bilmiyorum. Uzun lafın kısası bu command center uygulaması maalesef uzun bir süredir belki birkaç yıldır bu şekildeymiş kendisi bizzat deneyimlemiş. Command center uygulamasında özellikle g ve g15 serisinde bizimde düşündüğümüz gibi yazılımsal bir sorun olduğunu anlamış. Bu sorun ise awcc diye bir yazılımdan kaynaklanıyormuş. Bu awcc anladığım kadarıyla ya bizde yok ya da çok eski bir sürümde olduğu için bu tür yazılımsal sorunlar ve Dell in kendi programlarını kullanmamıza engel olduğunu söyledi. İnternette araştırınca da bu awcc sorunuyla ilglli konularda buldum. Kısaca Dell bu sorunun üstüne düşmediği sürece bizde ki bu yazılımsal sorunlar devam edecek.

Ek olarak laptobu benim gibi yeni alıp da ısındığını düşünen arkadaşlar içinde şöyle bir şey söyledi. '' G15 Veya g5 diye tabir edilen G kasası stok termal macunlarla pek iş yapmıyor. Asus rog strix g15'te de durum aynı. O yüzden g15 veya g5 tüm gaming laptoplarda iyi bir termal macun ile yenileme yapmanızı şiddetle öneririm. '' ''ama sıvı metal macun kullanıp en baba işlemlerde bile 80'in altına sabitleyebilirsiniz cpu'yu.''

Birkaç gün oldu konuşalı sizle de paylaşmak istedim.

Youtube üzerinden konuştuğum biriyle şu muhabbetimiz oldu:

Konuştuğum kişi yıllarca Dell ürünlerini özellikle laptoplarını kullanmış. Ben de bizim laptoplarda ki bu sorunu söyledim. Kendisi şuan amd ekran kartlı bir laptop kullanıyor ve bu dediğim sorunlar onda yokmuş. Tabi onda ki model g veya g15 mi bilmiyorum. Uzun lafın kısası bu command center uygulaması maalesef uzun bir süredir belki birkaç yıldır bu şekildeymiş kendisi bizzat deneyimlemiş. Command center uygulamasında özellikle g ve g15 serisinde bizimde düşündüğümüz gibi yazılımsal bir sorun olduğunu anlamış. Bu sorun ise awcc diye bir yazılımdan kaynaklanıyormuş. Bu awcc anladığım kadarıyla ya bizde yok ya da çok eski bir sürümde olduğu için bu tür yazılımsal sorunlar ve Dell in kendi programlarını kullanmamıza engel olduğunu söyledi. İnternette araştırınca da bu awcc sorunuyla ilglli konularda buldum. Kısaca Dell bu sorunun üstüne düşmediği sürece bizde ki bu yazılımsal sorunlar devam edecek.

Ek olarak laptobu benim gibi yeni alıp da ısındığını düşünen arkadaşlar içinde şöyle bir şey söyledi. '' G15 Veya g5 diye tabir edilen G kasası stok termal macunlarla pek iş yapmıyor. Asus rog strix g15'te de durum aynı. O yüzden g15 veya g5 tüm gaming laptoplarda iyi bir termal macun ile yenileme yapmanızı şiddetle öneririm. '' ''ama sıvı metal macun kullanıp en baba işlemlerde bile 80'in altına sabitleyebilirsiniz cpu'yu.''

Birkaç gün oldu konuşalı sizle de paylaşmak istedim.

Hocam AWCC Alienware Command Center'ın kısaltması. Belirteyim dedim.

Aynen hocam onu bende biliyorum da :D ek olarak belki uygulamanın kendi yazılımı da olabilir tam emin değilim ancak emin olduğum konu uygulama pcden tamamen silinmiyor ya da eksik siliniyor

Hocam bir dener misiniz RGB sorununu çözmeyi. Ben de aynı zamanda deneyeceğim
@fatih murdock videoyu atmayı unutmuşum.

Bu arada ben denedim. Çalışmıyor.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı