Çözüldü Dell G15 5510 nvlddmkm.sys Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
RAM
8
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i5 10500H
"nvlddmkm.sys" hatası alıyorum. Temiz kurulum yapmayı ve sürücü güncellemeyi denedim.
Minidump:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nvidia DDU ile sil ve kasım ayında çıkan sürücüyü yükleyip test et.
Sonra OCCT ile GPU testi yap.
Intle ve Nvidia sil ve sonra güncel Intel ve NVidia sürünü yükle.
Kesin olmamak kaydıyla ekran kartında donanımsal problem olabilir. İlk dediklerimi yapıp son durumu bildirir misin ?

@claus Hocamın dediğini uyguladığımda sorun çözülmüştü bir kaç üyede daha oldu bu onlarda böyle kullandılar.
Doğrudur ama ezbere cevap vermiyor. Her sistemde aynı şekilde sorun çözülmeyebiliyor.
Sisteme özgü incelemeler yapıp yönlendiroyuruz. Yoksa amatörler gibi sallamasyon veya kopyala yapıştır cevapları veriyor olurduk :D

Doğrudur ama ezbere cevap vermiyor. Her sistemde aynı şekilde sorun çözülmeyebiliyor.
Sisteme özgü incelemeler yapıp yönlendiroyuruz. Yoksa amatörler gibi sallamasyon veya kopyala yapıştır cevapları veriyor olurduk :D
Kesinlikle çözülür demedim ama zaten. Genelde bu hatayı alanların böyle çözdüğünü ima ettim.

İlk dediklerimi yapıp son durumu bildirir misin?
Dediğiniz gibi sürücüleri silip yeniden kurdum. Ancak mavi ekranı haftada 1-2 defa anca alıyorum. Çözülüp çözülmediğini hemen anlayamayabiliriz o yüzden. Genelde sistem boştayken ya da masaüstünde afk iken oluyor. Oyun sırasında falan olmadı.
Ekran kartında donanımsal bir arıza olup olmadığını anlamak için yapabileceğim bir test vs. var mı?

@claus yine aynı hatayı aldım.

Nvidia DDU ile sil ve kasım ayında çıkan sürücüyü yükleyip test et.
Sonra OCCT ile GPU testi yap.
Tamam, bu arada mavi ekranı sistem boştayken alıyorum her seferinde. Sadece Sosyal açıktı ve etrafı düzenliyordum. Birden hata verdi. Steelseries'in yazılımını kurmadan önce olmamıştı. Bugün kurdum. Yine verdi. Onla ilgili olabilir mi?

Ayrıca 2 tane kasım ayında çıkan var. 526.98 ve 526.86. Hangisini yükleyeyim?

Geri
Yukarı