Dell G15 5511 G55112306u alınır mı?

Yeni kasa mı? Yoksa eski kasadan devam mı ediyorlar?

Hocam @Artoria Pendragon hocamın attığı laptop da güzelmiş Intel istiyorsanız buna da göz atabilirsiniz;

EN AZ rtx 3060 olan modeli ALINIR. Niye alınmasın????! Dell g15 5511 Intel core i7 11800H (2.4->4.6 gHz) / NVIDIA RTX 3060 6 gb ddr6 vram 90+15 Watt / 2 tb ssd (kingston 4. nesil PCIe M2 /SSD) bendekinde tek 2 TB takılı istersen ikinciyi eklersin ( Açıkçası kaç TB'a kadar destekliyor bilmiyorum. ama youtube videolarında 1+2 TB takan gördüm. servisten öğrenicem. Makinede 2 SSD slotu var.) / 64 gb ddr4 RAM olanı kullanıyorum, tek sıkıntısı rtx 3060 ile ultra çözünürlüklerle yeni oyunları 120 Hz oynamak biraz zor ama sabit 60 FPS en az orta ayarlarla rahatlıkla alıyorsunuz. Game shift çok faydalı 3dmark ile 8811 puan aldı benim yaptığım testte ekran görüntüleri aşağıdadır. tatminkar bir laptop. benzer özellikte ki diğer marka laptopları 50000'den aşağı alamazsınız. 165 Hz panelli modelini daha çok öneririm param yetmedi o yüzden 120 Hz olanını alabildim. 165 Hz'in tepki süresi ve 300 nit olması daha iyi.
gta v ekran görüntüsü ultra seçenekte sabit 60 fpz 3-4 saattir oynuyorum.jpg
banchmark 01.jpg
banchmark 02.jpg
banchmark 03.jpg
diğer arkadaşlar da sizin sorduğunuz makineye alınmaz demişler ama önerdikleri makinelerin de BELİRGİN bir üstünlüğü YOK. bir defa günümüz şartlarında güncel oyunları düzgün bir şekilde oynamak istiyorsanız en az rtx 3060 hatta rtx 3070 den aşağısını önermem (gpu en az 6 gb olmalı bazen (hatta nadiren) ancak orta ayarlara yetiyor) gta v cyberpunk rdr 2 far cry 6 en az high ayarlarda en az 5000 mb vram yiyor zaten 3050 ve 3050 ti 4 gb vram'e sahip ve yetersiz bulaşmayın bunlar. Benchmarklarına bakmadan laptop almayın en azından youtubedan laptop modeli + gametest girip mutlaka izleyip karar verin derim. bu arada bütün gaming laptoplar ısınır (zaten g.t kadar bir yere yüksek performanslı bir grafik işlemci ve cpu yerleştiriliyor ne bekliyorsunuz) çok normaldir. ama adamlar zaten yüksek ısıda çalışabilecek şekilde dizayn ediyorlar bu makineleri. sonuçta cpu lag 'e girmediği sürece ısınması önemli değil. Olmadı laptop soğutucu kullanırsınız. mutlaka fan temizliği ve termal macun değişimi yaptırırsanız her zaman bir şekilde sonuç alınabileceğine inanıyorum....

Son düzenleme:

Geri
Yukarı