Dell G15 5511 laptop düşük performans veriyor

Hocam hangi oyunda düşük FPS alıyorsunuz söyleyin yükleyeyim karşılaştıralım , aynı laptopa sahibiz.

Bence RAM'den dolayı Dual channel yapsan RAM'i 16ya çıkarsan sistem rahatlar benim PC boşta 6 RAM kullanıyor.

Hocam her şey güncel ve bilgisayarı yeni aldığım için gereksiz yazılım kurmadım. Bilgisayarda harici ekran kartı kullanımı %30-40 arasında kullanıyor bundan dolayı da FPS'im çok düşük oluyor. İnternetteki testlerle aramda en az 2 kat FPS farkı oluyor. İnternette bununla ilgili araştırma yapınca RAM alınca çözülen konular gördüm ve bu kafama takıldı. RAM alsam düzelme ihtimali var mıdir bir de Dell RAM takviyesinin garanti bozacagini söylüyor bende ne yapacağımı bilemiyorum elim kolum bağlı.
Donanımına bakınca RAM almasan bile lolde 30 fps almazsın 8 gb düşük ama çok düşük bir değer değil.Şu an Sorunun kaynağını buradan çözmek zor ancak pcyi yeni aldığını söylüyorsun.Hiç RAM taktırmadan garantiye gönderip sorununu anlatabilirsin.Bazen pc'ler bu durumda olabiliyor.Onlar detaylı inceleme yaparlar ve daha hızlı bir çözüme ulaşırsın.Ben yardımcı olabilirim dediğimde bilgisayarı yeni aldığını düşünmemiştim ,yeni bilgisayarda performans düşüşü hiç normal değil.Tavsiyem RAM falan almadan garantiye göndermen çünkü dediğine göre LOL'de bile bu fps çok az.

Yeni konular

Geri
Yukarı