Dell G15 5511 statik elektrik çarptıktan sonra açılmıyor

Ali Berkay

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dell G15 5511 laptopa sahibim, alalı 2 hafta falan oldu. Teknik servise vereceğim fakat 17.30'a kadar çalıştıkları için ulaşamadım, konu açmak istedim. Bilgisayarım açıktı ve fanlar Turbo modda idi, kapatmak için F9'a (G tuşu) basmak istedim ve orada anakart ile bağlantı var sanırım, elektrik çarptı ve bilgisayar kapandı. Ne yaptıysam açılmıyor. PC yeni olduğu için pili çıkarmak istemedim. Yapabileceğim bir şey var mı?

Merhabalar. Dell G15 5511 laptopa sahibim, alalı 2 hafta falan oldu. Teknik servise vereceğim fakat 17.30'a kadar çalıştıkları için ulaşamadım, konu açmak istedim. Bilgisayarım açıktı ve fanlar Turbo modda idi, kapatmak için F9'a (G tuşu) basmak istedim ve orada anakart ile bağlantı var sanırım, elektrik çarptı ve bilgisayar kapandı. Ne yaptıysam açılmıyor. PC yeni olduğu için pili çıkarmak istemedim. Yapabileceğim bir şey var mı?
Yarın sabahı beklemek.

Büyük oranda statik elektrik bilgisayara zarar vermiş.

Büyük oranda statik elektrik bilgisayara zarar vermiş.
Hocam farkındayım canım çok sıkkın zaten nasıl böyle bir şey olabilir yepyeni bilgisayar, koruması falan da mı yok
Pil çıkıyorsa, pilini çıkarıp power tuşuna bir on saniye kadar basılı tutup dener misiniz?
Pili kapağını açarsam çıkar ancak fakat yeni ve garantisi olduğu için açmak istemiyorum.
Hocam elinizi toprağa sürüp laptopa değmeyi deneyebilirsiniz?
Hocam normalde prizler topraklı ama neden böyle bir şey oldu bilmiyorum

Geri
Yukarı