Laptop statik elektrik boşaltma

mr.esat

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sabah kardeşim laptopun faresine dokununca elektrik çarptı (kaydıraklardaki gibi), kapandı bilgisayar açılmadı. (Işıklar bile yanmadı)
Sabah acil bir arkadaştan yardımcı oldu, statik elektrik birikmesi olmuş olabilir, başka prize bağlayın dedi ve bağladım.
Açıldı.
Bu belanın başıma tekrar gelmemesi için ne yapmam lazım? Bilgisayarda oyun oynamak sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sabah kardeşim laptopun faresine dokununca elektrik çarptı (kaydıraklardaki gibi), kapandı bilgisayar açılmadı. (Işıklar bile yanmadı)
Sabah acil bir arkadaştan yardımcı oldu, statik elektrik birikmesi olmuş olabilir, başka prize bağlayın dedi ve bağladım.
Açıldı.
Bu belanın başıma tekrar gelmemesi için ne yapmam lazım? Bilgisayarda oyun oynamak sıkıntı çıkarır mı?

Toprakli priz kullanin olmaz ise laptopun metal demir yerlerine timsah bağlayın ben kasali PC'ler için yapıyordum tabii laptopun içini aç vb sıkıntı en iyisi akim korumalı priz laptopun yaninda altinda vb tüy hali sürtünebilecek şeyler olmamalı.

Eğer birgün bilgisayarınız açılmassa ve statik elektrikten şüpheleniyorsanız bilgisayardaki bütün usb bağlantılarını çıkartın ve 40 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutun

Toprakli priz kullanin olmaz ise laptopun metal demir yerlerine timsah bağlayın ben kasali PC'ler için yapıyordum tabii laptopun içini aç vb sıkıntı en iyisi akim korumalı priz laptopun yaninda altinda vb tüy hali sürtünebilecek şeyler olmamalı.

Hocam kusura bakmayın üstünden zaman geçmiş ama bahsettiğiniz timsah nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bir gün bilgisayarınız açılmazsa ve statik elektrikten şüpheleniyorsanız bilgisayardaki bütün USB bağlantılarını çıkartın ve 40 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutun.

Hocam denedim bunu da artık PC şarj kablosunu takınca yanan güç ışığı yanmıyor. Ne olmus olabilir? Cihaz Acer Aspire A315-54K i3 8. nesil modeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı