Dell G15 5515 Game Shift Modunda İşlemci Sıcaklığı Değişmiyor

Ryzen Edition olduğu için mavi LED'li değil benim kablo tipi. Performans sorunu yaşamadım ancak Alienware Command Center olayı canımı çok sıktı. Önceki cihazım Dell 7577 i7 7th GTX 1050 Ti o çok daha kötüydü soğutma konusunda o yüzden çok takılımıyorum sıcaklığa.

Alienware Command Center olayı gerçekten sinir bozuyor. Özellikle istediğin özellikleri kullandırtmaması problemi de var bende. Örneğin Ekran kartı Voltajını görme kısmına girmek için 10 dakika bekliyorum.

Güncelleme;
Alienware Command Center olayı gerçekten sinir bozuyor. Özellikle istediğin özellikleri kullandırtmaması problemi de var bende. Örneğin Ekran kartı Voltajını görme kısmına girmek için 10 dakika bekliyorum.
Game Shift modunu açmayacağım ancak bu sorunun çözülmesi için Dell'e mail vs. iletişim yolu ile not bırakacağım. Bariz yazılımsal sorun cihazın normal kendi soğutması iyi memnunum ona sözüm yok ancak bu sorun çok kafama takıldı hocam.

Dell G15 5515 Ryzen 5600H, 16GB, RTX 3050 olan varyantına sahibim. Warzone ve God of War oynarken Alienware Command Center'da bulunan, Game Shift modunu açınca fanlar boostlanıyor fakat işlemci derecelerinde bir değişim olmuyor. Warzone'da mod kapalı iken maksimum 93 derece alıyordum fakat açtıktan sonrada değişen bir şey göremedim ve Alien Command Center pek normal çalışıyor gibi gelmedi sürekli açılışta Windows 11 PIN istiyor ve bir türlü güncellenmesi tamamlanmıyor. Command Center'ı yeniden temiz kurulum ile kurmalıyı mıyım? Hocam bu arada sizin de görüşünüzü almak istiyorum. @Radeon RX 5500M
Alienware Command Center uygulaması sorunlu. Her Dell kullanıcında şifre kısmı çıkıyor.

Sıcaklık olayına Dell bir şey diyor mu? 85 derecelerde dolaşmasını umardım.

Alienware Command Center uygulaması sorunlu. Her Dell kullanıcında şifre kısmı çıkıyor.

Dell, Türkiye tarafını takmıyor ki. Mail yazıyorum başka yere yönlendiriyorlar. Yönlendirdikleri yerler de başka yerlere yönlendiriyor üstüne. Keşke almasaydım cihazı ya.

Dell, Türkiye tarafını takmıyor ki. Mail yazıyorum başka yere yönlendiriyorlar. Yönlendirdikleri yerler de başka yerlere yönlendiriyor üstüne. Keşke almasaydım cihazı ya.
Hocam değiştirmediniz mi siz?
Bu aralar fazlaca iyi ürünler var 23-25k bandına.

Anlasılan sürücü sorunları var.

Hocam değiştirmediniz mi siz?
Bu aralar fazlaca iyi ürünler var 23-25k bandına.

Anlasılan sürücü sorunları var.

Nasıl değiştirebilirim ki. Babam hiçbir şekilde izin vermiyor. Sözde "Kendim bozmuşum" cihazı. İade de ettirmiyor.

Twitterdan da dm atın.
Bir de FPS düşüyor. Sizde şarj aletinde problem var mı peki? Bende mavi yanan bölgede ayrılma başladı. Kablolar falan görülüyor.
Kablo benim de öyle. Bende bir önce ki modeli var. Siz de ne gibi sorunlar var, servis ilgilenmiyor mu?

Twitterdan da dm atın.

Kablo benim de öyle. Bende bir önce ki modeli var. Siz de ne gibi sorunlar var, servis ilgilenmiyor mu?

Servis hiçbir şekilde ilgilenmiyor. Yazıyorum herhangi bir yerden. Bir yere yönlendiriyorlar ve yönlendirme yaptıkları yer de başka bir yere yönlendiriyor. Kısır döngüye döndü olay. Delirme seviyesine geldim artık.

Bu arada bir önceki model derken galiba Dell G5 veya G3'ten bahsetmişsiniz. Dell G15 Intel ile G5 aynı kabloyu kullanıyor.

Nasıl değiştirebilirim ki. Babam hiçbir şekilde izin vermiyor. Sözde "Kendim bozmuşum" cihazı. İade de ettirmiyor.

Garanti devam ediyorsa yeni adaptör veriyorlar. Dell 7577 serisinde başta 130W adaptör ile dağıtım yapılıyordu fakat bu adaptör pek stabil olmadığı için Dell teknik servisi 180W adaptör ile değiştiriyordu. Aynı durum değil ancak değiştirirler.

Uygulama tamamen sorunlu, daha doğrusu Bug'lı halde şu an, düzeltilmesi gerekiyor.
Son olarak;
Benim cihaza sahip arkadaşlar, sakın BIOS güncellemesini Windows güncelleştirmesi ile yapmasınlar. Nedeni windows ile yapılan güncelleştirme sonrası işlemci sıcaklığı 80'li derecelerde kilitli kalıyor. Dell'in kendi sitesinden indirip güncelleyince böyle bir sorun olmadı ve aksine daha stabil oldu.

Son düzenleme:
Servis hiçbir şekilde ilgilenmiyor. Yazıyorum herhangi bir yerden. Bir yere yönlendiriyorlar ve yönlendirme yaptıkları yer de başka bir yere yönlendiriyor. Kısır döngüye döndü olay. Delirme seviyesine geldim artık.

Bu arada bir önceki model derken galiba Dell G5 veya G3'ten bahsetmişsiniz. Dell G15 Intel ile G5 aynı kabloyu kullanıyor.
G15 5500 modeli var. Dell TR müşteri hizmetlerini arayınca ne gibi cevap veriyorlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı