Dell G15 5525 alınır mı?

Bütçe
37.000

schleiz

Centipat
Merhaba, benim aklımda bu laptop var ve genelde oyun oynayacağım bilgileri bu sitede var:

Ama biliyorsunuz her şey yazılarla olmuyor mesela diyelim 3070 var içinde ama ısınma sorunu var mı kronik sorunu var mı bilemiyoruz bundan dolayı yardım lazım. Bu laptopta kronik sorun ısınma sorun vb şeyler var mı? Ya da bu fiyata çok daha iyi bir laptop varsa yardım ederseniz çok güzel olur.

Bu dediğine katılmıyorum. ASUS Zephyrus 2022 modellerinde çok bariz sorunlar varken daha güncellemeyi 1 hafta önce getirdiler bilgisayarlar çıkalı 1 yıl olmuş. Bütün markalar böyle bir sorunu kullanıcı mail attı vb durumlarla pat diye düzeltemezler zaten.

Ekranın çözünürlülüğü kaç senin?
1080p

Bu dediğine katılmıyorum. ASUS Zephyrus 2022 modellerinde çok bariz sorunlar varken daha güncellemeyi 1 hafta önce getirdiler bilgisayarlar çıkalı 1 yıl olmuş. Bütün markalar böyle bir sorunu kullanıcı mail attı vb durumlarla pat diye düzeltemezler zaten.
Dediğiniz şeyle benim dediğimin zerre alakası yok.

Gelelim benim yaşadıklarıma

Dell G15 5510 İ7 10870H RTX3060 32GB RAM model cihazda boşta 80 90 dereceleri görmeye başladım bunun üzerine DELL müşteri hizmetlerini aradım bana tek söylenen bu durumlara kendilerinin bakmadıklarını bu duruma XXXX XXX XX XX numarasından çözüm bulabileceğimi söylediler bende XXXX XXX XX XX numarasını aradım ve onlarda bana bu duruma kendilerinin bakmadıklarını YYYY YYY YY YY numarasını aramamı istediler bilin bakalım YYYY YYY YY YY numarası neyin numarası. Az önce aradığım beni XXXX XXX XX XX numarasına yönlendiren DELL müşteri hizmetleri.

Yani ben cihazımı garantiye göndermek istedim veya bir çözüm yolu aradım fakat kimse bana bir çözüm yolu sunmadı. Hangi markada yaşadınız bu sorunu?!

Sorun hakkında DELL forumda konu açan yabancılar vardı fakat bazılarının konusu kapatıldı bu mu normal olan sizce?!

Dediğiniz şeyle benim dediğimin zerre alakası yok.

Gelelim benim yaşadıklarıma

Dell G15 5510 i7 10870H RTX3060 32 GB RAM model cihazda boşta 80 90 dereceleri görmeye başladım bunun üzerine Dell müşteri hizmetlerini aradım bana tek söylenen bu durumlara kendilerinin bakmadıklarını bu duruma XXXX XXX XX XX numarasından çözüm bulabileceğimi söylediler bende XXXX XXX XX XX numarasını aradım ve onlarda bana bu duruma kendilerinin bakmadıklarını YYYY YYY YY YY numarasını aramamı istediler bilin bakalım YYYY YYY YY YY numarası neyin numarası. Az önce aradığım beni XXXX XXX XX XX numarasına yönlendiren Dell müşteri hizmetleri.

Yani ben cihazımı garantiye göndermek istedim veya bir çözüm yolu aradım fakat kimse bana bir çözüm yolu sunmadı. Hangi markada yaşadınız bu sorunu?

Sorun hakkında Dell forumda konu açan yabancılar vardı fakat bazılarının konusu kapatıldı bu mu normal olan sizce?

Daha önceden Dell marka laptop kullandım sadece satın aldığım SSD ve RAM'i takmak için eve çalışanlarını gönderdiler

Ne zaman oldu bu olay?

2020 de. 2017 yazında Amerika'dan aldığım laptopu Türkiye'de kullanıyordum. 1 yıl garantisi var Amerika'daki ürünlerin, garantisini Türkiye'ye taşıdım müşteri hizmetleriyle. Ürünün garantisi bitti yaklaşık 2020 yılında ürünü açamadığımı söyledim RAM ve SSD takmak için onlarda hangi şehir oldugunu adresi ve en yakın bölgeden hizmet sağlayacaklarını söylediler ücret o zaman 50 TL falan istemişlerdi sanırım. Ama zaten SSD'i + RAM de 320 TL'ye almıştım 50 TL ucuz değildi. RAM SSD takmak zor değildi ama ben thermal macun yenilemesi de istemiştim o yüzden kendim yapamadım. Alienware ürünlerde anakartı sökmeden işlemci ve ekran kartına ulaşamıyorsun.

2020 de. 2017 yazında Amerika'dan aldığım laptopu Türkiye'de kullanıyordum. 1 yıl garantisi var Amerika'daki ürünlerin, garantisini Türkiye'ye taşıdım müşteri hizmetleriyle. Ürünün garantisi bitti yaklaşık 2020 yılında ürünü açamadığımı söyledim RAM ve SSD takmak için onlarda hangi şehir oldugunu adresi ve en yakın bölgeden hizmet sağlayacaklarını söylediler ücret o zaman 50 TL falan istemişlerdi sanırım. Ama zaten SSD'i + RAM de 320 TL'ye almıştım 50 TL ucuz değildi. RAM SSD takmak zor değildi ama ben thermal macun yenilemesi de istemiştim o yüzden kendim yapamadım. Alienware ürünlerde anakartı sökmeden işlemci ve ekran kartına ulaşamıyorsun.

Dostum burada Dell'den bahsediyoruz. Evet Alienware da Dell tarafından üretiliyor fakat tam olarak Dell demek doğru olmaz tabii Dell alieanware için ayrı bir temsilcilik açıyor.

Dostum burada Dell'den bahsediyoruz. Evet Alienware da Dell tarafından üretiliyor fakat tam olarak Dell demek doğru olmaz tabii Dell alieanware için ayrı bir temsilcilik açıyor.

Türkiye'de Dell ve Alienware için ayrı bir birim yok. Normal destek üzerinden iletişime geçiyorsunuz Alienware'lerin Türkiye'de satışı zaten yok

Son düzenleme:
Türkiye'de Dell ve Alienware için ayrı bir birim yok. Normal destek üzerinden iletişime geçiyorsunuz Alienware'lerin Türkiye'de satışı zaten yok

Gelen ekip BDH değildir muhtemelen. Dell Türkiye'de BDH'a yönlendiriyor. Onların da konudan hiçbir haberi yok zaten. Şikayet oluşturmak istiyorum diyorum beni Dell'e yönlendiriyor. Dell de bana bu cihaz bizim üzerimize kayıtlı değil diyip BDH'a yönlendiriyor.

Gelen ekip BDH değildir muhtemelen. Dell Türkiye'de BDH'a yönlendiriyor. Onların da konudan hiçbir haberi yok zaten. Şikayet oluşturmak istiyorum diyorum beni Dell'e yönlendiriyor. Dell de bana bu cihaz bizim üzerimize kayıtlı değil deyip BDH'a yönlendiriyor.

BDH dediğin nedir bilmiyorum. Ben direkt Dell müşteri hizmetlerini aradım. Tek bildiğim bu :D

BDH dediğin nedir bilmiyorum. Ben direkt Dell müşteri hizmetlerini aradım. Tek bildiğim bu :D

Tahmin ettiğim gibi. Türkiye'deki çoğu satılan Dell laptoplar BDH tarafından garantileniyor. Kendilerinin Lenovo kısmı iyiyken Dell bölümü benim için berbattır.

Yeni konular

Geri
Yukarı