Dell G15-FGR556W85N vs Lenovo Ideapad Gaming 3 82K200K2TX

Bütçe
14500
Laptop müthiş gerçekten. EZİC hocam forumdan ayrıldı, ancak onunla Discord üzerinden konuşmuştum ve tanışıyorduk önceden. Şunu söyleyeyim bu bütçede kesinlikle en iyisi bu attığınız Lenovo. Bende onu kullanıyorum, EZİC hocamda. Tek bir sıkıntısı var, şarj biraz erken bitiyor. O da çok normaldir Gaming laptopa göre. Coil whine sorunu hissedilmiyor derecede. Kronik sorunu falan yok. Oyun oynarken fanlar çalışıyor, aşırı bir ses yok. Kulaklık ile oynarsanız sıkıntı olmaz. Onun dışında ileride ek olarak 8 GB RAM takmanızı şiddetle öneririm. Ben takacağım.
@Radeon RX 5500M @messinicocugu @Cliff_Burton @merteknn @egeoz316 @SEMIKAANCAKIR
hocam ben
Laptop müthiş gerçekten. EZİC hocam forumdan ayrıldı, ancak onunla Discord üzerinden konuşmuştum ve tanışıyorduk önceden. Şunu söyleyeyim bu bütçede kesinlikle en iyisi bu attığınız Lenovo. Bende onu kullanıyorum, EZİC hocamda. Tek bir sıkıntısı var, şarj biraz erken bitiyor. O da çok normaldir Gaming laptopa göre. Coil whine sorunu hissedilmiyor derecede. Kronik sorunu falan yok. Oyun oynarken fanlar çalışıyor, aşırı bir ses yok. Kulaklık ile oynarsanız sıkıntı olmaz. Onun dışında ileride ek olarak 8 GB RAM takmanızı şiddetle öneririm. Ben takacağım.
@Radeon RX 5500M @messinicocugu @Cliff_Burton @merteknn @egeoz316 @SEMIKAANCAKIR

Hocam bu laptopun 16 gb 3060 modelini aldım bende ama batarya gerçekten aşırı hızlı bitiyor.Acaba şarjda kullansak sorun olur mu ?

İmzamdaki bir Lenovo laptopu kullanıyorum. Tavsiyemdir Lenovo. Kasa güzel, plastik. Ayarları abartmadığınız sürece yüksek sıcaklıklara çıkmıyor. Alırken de en az 16 GB RAM tercih etmeniz tavsiyemdir.

karanlık ortamda siyah arka planda ekranda ışık sızması görülüyor mu.

çok teşekkürler tek takıldıgım nokta coil whine olayıydı o da dediğiniz gibiyse harika, ben tamamım en uygun fiyatı bekliyeyip aranıza katılacağım :)

Çok teşekkürler tek takıldıgım nokta coil whine olayıydı o da dediğiniz gibiyse harika, ben tamamım en uygun fiyatı bekliyeyip aranıza katılacağım :)

Coil whine neredeyse günümüzde ki tüm oyuncu laptoplarında var diye biliyorum ve rahatsız edici bir durum da değil. Günlük kullanımda ses sıfır, oyunda fan sesi yapıyor zaten, o da doğaldır. Lenovo Vantage uygulamasından fan sesi düzeyini de ayarlayabiliyorsunuz. Bundan uygun fiyat olmaz bence, malum dolar 50 kuruş arttı diye her şey iki katına çıktı. Bu savaş öyle hemen bitmez, dolar daha da artabilir, kriz bile çıkabilir. Düşse düşse en fazla 13500 olur. Onun dışında olmaz. Yerinizde olsam alırdım şimdi, ileride elim bollaşınca da RAM eklerdim.

Coil whine neredeyse günümüzde ki tüm oyuncu laptoplarında var diye biliyorum ve rahatsız edici bir durum da değil. Günlük kullanımda ses sıfır, oyunda fan sesi yapıyor zaten, o da doğaldır. Lenovo Vantage uygulamasından fan sesi düzeyini de ayarlayabiliyorsunuz. Bundan uygun fiyat olmaz bence, malum dolar 50 kuruş arttı diye her şey iki katına çıktı. Bu savaş öyle hemen bitmez, dolar daha da artabilir, kriz bile çıkabilir. Düşse düşse en fazla 13500 olur. Onun dışında olmaz. Yerinizde olsam alırdım şimdi, ileride elim bollaşınca da RAM eklerdim.
Aynen öyle bi ram istiyo ama el biraz artinca anca

@HIGHWOLTAGE Hocam bedevilik bana da denk geldi; açıkcası ekstra hdd/ssd için nasıl bir çözüm buldunuz?Yardımcı olursanız çok sevinirim 😊.

2280'e takılı olduğu için ya 22x42 alacağım(ki güzel marka da bulamadım) ya da değişik bi hdd kablosu geldi ama ne işe yarar tam anlamadım.
Hocam benim gibi bedevi şanslı değilseniz 22x42 yuvasına takılı SSD gelmiştir(bende 22x80 SSD takılı gelmiş 2.5" yuvası kullanılamıyor o yüzden). Bütçeniz doğrultusunda 2.5" disk takabilirsiniz bütçe sıkıntısı yoksa tabii ki M.2 SSD takmanız hız ses ve şarj süresi bakımından daha avantajlı.

@HIGHWOLTAGE hocam bedevilik bana da denk geldi; açıkçası ekstra hdd/ssd için nasıl bir çözüm buldunuz? Yardımcı olursanız çok sevinirim 😊.

2280'e takılı olduğu için ya 22x42 alacağım(ki güzel marka da bulamadım) ya da değişik bir HDD kablosu geldi ama ne işe yarar tam anlamadım.

Hocam şu anda 22x42 araştırmasındayım aynı özellikteki 512 GB 22x42'lerinde fiyat olarak maaşallahı var 1TB 3000 TL civarı. 22x80'i diğer yere takmaya çalıştım izolasyon ve sabitlemesini de yaptım fakat Ethernet kablosunun yuvası hareketli olduğu için arkada kalan hareketli yere denk geliyor ve kapak kapanmıyor, yoksa 2280 orada da çok güzel çalışıyor. HDD yuvası da maalesef 2280 olduğunda işlevsiz kalıyor. Aklıma şu an için bir tek M.2 uzatma kablosuyla boş yeri 2.5 " yuvasının oraya taşımak geliyor. Ya da cihazdaki SSD'yi satıp ortalama hızdaki 22x42 takmak lazım ona da şu anda sıcak bakmıyorum çünkü 2000 MB hızın tadına bakınca 500 MB hız cazip gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı