Dell G15 laptop mavi ekran verdikten sonra ekranı bozuldu

Yer
Bilkent
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG Strix G16, 8GB RTX4070 140w, Intel Core i7-13650HX, 16GB RAM, 1TB SSD, 16 inç FHD+ 165Hz
Meslek
Matematikçi
Merhaba,
Bugün bilgisayarımda Google açıkken birdenbire mavi ekran hatası aldım.:( "Windows bir hata ile karşılaştı" şeklinde. Sonra sarja taktım bilgisayarı ve görselini paylaştığım şekilde kaldı. Kapatmaya çalışınca kapanmıyor bile. Bütün bunlar olurken bilgisayar çok ısınmıştı. Yaşadığım sorun ne ile alakalı olabilir? Daha önce başına gelen var mı? Ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

10935193-57B4-4EBA-9F7D-D3551183B9E0.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyalarını paylaşın.

GPU ile ilgili oluşan bir arıza türü hocam. Benim eski ekran kartım GTX 1050 Ti bozulduğunda da aynısı oldu. Böyle olmuştu görüntü.

Merhaba,
Bugün bilgisayarımda Google açıkken birdenbire mavi ekran hatası aldım.:( "Windows bir hata ile karşılaştı" şeklinde. Sonra sarja taktım bilgisayarı ve görselini paylaştığım şekilde kaldı. Kapatmaya çalışınca kapanmıyor bile. Bütün bunlar olurken bilgisayar çok ısınmıştı. Yaşadığım sorun ne ile alakalı olabilir? Daha önce başına gelen var mı? Ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Eki Görüntüle 1957683

Hocam görüntü hafif hafif görünüyor anladığım kadarıyla. Başka bir monitöre bağlayıp BIOS'a gitmeyi dener misin? Grafik birimini GPU'dan CPU'ya geçirmek belki geçici çözüm olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı