Dell G15 USB portları temassızlık yapıyor

• Konuyu başlatan Akik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 75

Akik

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kendi işinin patronu
Herkese iyi Sosyaller; yaklaşık 1.5-2 yıl önce almış olduğum laptopumun (Dell marka G15 model) USB portlarında temassızlık söz konusu :/ öyle 7/24 tak çıkar yapılan şeylerde değil sürekli takılı USB mouse ve kulaklık.

Son 1 aydır sinir ediyor, oyunun ortasında pat mouse çıkarılıp geri takılıyor gibi oluyor; farklı USB'lerde denedim sorun devam ediyor. Şu anlık kağıt ile sıkıştırıyorum il görüyor; garantilik bir durum mudur, yoksa ufak dokunuşla düzeltilebilir bir şey midir, yoksa kronik bir sıkıntı mı?

Not: USB portları temizleyip tekrar denedim düzelme yok, kağıt ile sıkıştırınca mükemmel oturuyor, fiziksel bir zıngır zıngır oynama mevcut.

Port içerisindeki çentikleri biraz kaldırmayı deneyin nazikçe. Bu çentikler düzleştikçe portlar gevşemeye başlıyor.

Dosya Ekleri

• usb.jpg
    usb.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 10
Maalesef öyle portlar zamanla bu şekilde bozuluyor.

Özellikle laptop sağ/sol portları ve masaüstü ön taraftaki portlarda.

Hocam uzun yıllardır kullandığım laptopta çok bir şey yok bu daha 1.5 yıllık olunca canımı sıktı, sabah cımbızla hafif kaldırıyım eğer tekrar çok kısa sürede eski haline dönerse garantisi bitmeden garantiye gönderirim. Dell ve ASUS dışı kullanmam, çok da memnunum ama batarya ve USB'leri beni 2.kez düşündürdü :( teşekkür ederim yine de yorumunuz için.

Geri
Yukarı