Dell G2724D Ghosting var mı?

• Konuyu başlatan QzQ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 340

QzQ

Decapat
Daha fazla  
Monitör
Dell G2724D
Response time 1.Fast 2.super Fast 3.Extreme seçeneği var.
Video kaydını 144Hz super Fast iken aldım.
UFO testi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kalite biraz düşmüş, gerekiyorsa bir daha çekip yükleyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Farenin arkasında bu kadar iz kalması normal mi?

1705651594322.jpeg

1705651625874.jpeg

Oyundayken çekeyim dedim ama acaba bu kadar gölgelenme telefonun kamerasından mı kaynaklı?

1705651768261.jpeg

GTA V

Son düzenleyen: Moderatör:
Süper Fast overshoot yaptırır. Aldığınız monitör FPS oyunları için dizayn edilmiş bir monitör değil. Bunu bilip ayarları yapmak gerekir.
UFO testleriniz sorunsuz ama Valorant'ta overshoot vermiş.
Daha stabil ayarda kullanın monitörü.

Bende de BenQ Zowie var ghosting yapmıştı birkaç ayar yaptım ghosting gitti oyunda ama ayarları doğru mu yaptım emin değilim performanslıda oynamak istedim.

Peki farede bu kadar iz bırakması normal mi ?
İnternette ghosting'i en aza indirmek için response time'ı yükseltin yazıyordu ben de orta seviyeye getirdim ancak her monitörde farklı demek ki
Ve resme bakarak overshoot olduğunu nasıl anladınız,overshoot ne hala tam anlayamadım ?

Peki farede bu kadar iz bırakması normal mi?
İnternette Ghosting'i en aza indirmek için response Time'ı yükseltin yazıyordu ben de orta seviyeye getirdim ancak her monitörde farklı demek ki.
Ve resme bakarak overshoot olduğunu nasıl anladınız, overshoot ne hala tam anlayamadım?

Ghosting yaşıyorsanız gölgeyi en aza veya tamamını yok edecek ne ayar varsa yapın benimki kaybolmuştu.

Peki farede bu kadar iz bırakması normal mi?
İnternette Ghosting'i en aza indirmek için response Time'ı yükseltin yazıyordu ben de orta seviyeye getirdim ancak her monitörde farklı demek ki
Ve resme bakarak overshoot olduğunu nasıl anladınız, overshoot ne hala tam anlayamadım?

Overshoot ters ghosting anlamına gelir. Aslında bir ghosting varyantıdır. Görsel yüklemeye çalıştım ama sunucu izin vermiyor.
Fareye de takılma. O kadar hızlı hareket arkasında iz bırakabilir. Ghosting testi öyle yapılmıyor zaten.

Süper Fast overshoot yaptırır. Aldığınız monitör FPS oyunları için dizayn edilmiş bir monitör değil. Bunu bilip ayarları yapmak gerekir.
UFO testleriniz sorunsuz ama Valorant'ta overshoot vermiş.
Daha stabil ayarda kullanın monitörü.
Valorant'ta inverse-ghosting olduğunu nasıl anladınız? Test yanlış direk. Hareket eden cismi sabit kamerayla çektiği için o artifactlar oluşuyor. Gözü ile görmüyor onları.

Kaldı ki 144-180Hz segmentinde en hızlı monitörlerden birisi G2724D. Boyut için konusuyorsanız bilmem ama tepki süresi FPS oyunları için fazla fazla iyi.
---------------
Diğer forumda da açmıssiniz aynı konuyu. Kopyala-yapiştır yapiyorum:

Yalnızca baştaki test doğru ghosting testi. Diğerleri ile ghostingi anlayamazsınız. Şehir efsanesi.

Ghosting üründen ürüne değişmez. Panel özelliği ile alakalıdir. Test yapmaniza gerek yok var olan testler ile anlayabiliriz. G2724D ghosting sorunu olan bir monitör değil aksine çok hızlı. İlk vdeonuz da bunu doğruluyor.

Ama ek nok geçeyim: 1) monitörü 165hz'de kullanın. 2) Eğer G-sync açık ise Extreme, kapalı ise Fast modda kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı