Dell G2724D vs MSI MAG 274QRF

Bütçe
15000
Piyango meselesi her ürün için geçerli bir konu.
Doküman veya video olması bu konuyu değiştirmez hocam. Bunu çok samimi söylüyorum.
Ürünü açmadan kutusu yüzünden iade etmeniz biraz agresif olmuş. Monitöre bir şans verebilirdiniz.
15 sayfalık inceleme konusu mevcut olan bir monitör.
Ayrıca 2021 model MAG-qd'nin incelemesi var. MSI Optix MAG274QRF-QD Review
Tamam panel farklı, haliyle değerler de farklılık gösterir. Fakat MAG serisi bu puanlar altına düşmez. Hele boe panele sahipken.
Dell ile MSI'yı kıyaslamak şu an için erken. Sıf panellere bakınca bile denk monitörler olduğunu anlıyoruz. MSI'de baskın olma sebebim MAG serisinin yazılım desteğinin çok sağlam olması.

Haklısınız hocam ama bu konu bende maalesef yaşadığım kötü tecrübe yüzünden anksiyete oldu. Kasa aldığım zaman kırık şekilde geldi ve orada acı acı tecrübe ettim. MAG serisi siparişini verdim. Gelince test etmemi isteyen arkadaşlar olursa amatör bir şekilde inceleme yapabiliriz. Hem bir fikir oluşur. Çünkü Dell ile aynı fiyata geldi bu monitör. Ölü piksel gelirse yine iade edeceğim. Artık iadeden gelecek parayı beklemek de dert. Cebimde para kalmadı ifadelerden 😂

Haklısınız hocam ama bu konu bende maalesef yaşadığım kötü tecrübe yüzünden anksiyete oldu. Kasa aldığım zaman kırık şekilde geldi ve orada acı acı tecrübe ettim. MAG serisi siparişini verdim. Gelince test etmemi isteyen arkadaşlar olursa amatör bir şekilde inceleme yapabiliriz. Hem bir fikir oluşur. Çünkü Dell ile aynı fiyata geldi bu monitör. Ölü piksel gelirse yine iade edeceğim. Artık iadeden gelecek parayı beklemek de dert. Cebimde para kalmadı ifadelerden 😂

Qd modelinin de beyaz olan W modeline göre eksisi yok diye düşünüyorum. Çünkü qd her ne kadar performanslı olmasa da en kötü ihtimalle W modeline eşit olacaktır. O modeli de sevmiştim. 2 bin farka değmedi belki ama en azından kafam rahat.

MAG serisi siparişini verdim. Gelince test etmemi isteyen arkadaşlar olursa amatör bir şekilde inceleme yapabiliriz.

Hadi hayırlı olsun.
Basit testleri zaten yapmayı biliyorsun.
Çok geniş kapsamlı bir şey istiyorsan EIZO monitors for offices, photos & design, medicine, gaming and industry burada testleri uygulayabilirsin. Tabii hepsini paylaşmana gerek yok. Monitörün performansını az/çok görmüş olursun.
İlk olarak geldiği fabrika ayarları seni tatmin edecek mi ona bak. Zamanla renk kalibrasyonu tutturursun. 👍

Tamamdır hocam teşekkürler.

@Saint Lucia Hocam tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın da

Quantum Dot farkı neyi etkiliyor ?
Mesela akıcılıkla mı renkle mi alakalı 3k fiyat farkına değer mi ?

Son düzenleme:
Quantum Dot farkı neyi etkiliyor?
Mesela akıcılıkla mı renkle mi alakalı 3K fiyat farkına değer mi?

QD kendi içinde çok karmaşık ve uzun bir konudur.
Çok kafa patlatmadan diğer mesajlarımda da açıkladığım gibi ara bir film katmanı diyoruz. Renk uzayını arttırmak için kullanılıyor.
Renk performansını doğrudan etkileyen bir teknoloji. Fakat dediğim gibi OLED'lerde daha iyi sonuçlar veriyor. Kırmızı daha kırmızı, sarı daha sarı gözüküyor gibi örnek verebilirim.
LCD panellerde biraz yapaya kaçabiliyor bu performans. Bu yüzden QD'li modeli alın diye kimseye dayatmıyorum. Normal düz modellerinin de renk performansı başarılı zaten.
Bence bütçe dar değilse QD'li tercih edin.
Dip Not: Beyaz olan MAG serisini reddedip, MSI G274QPF E2 bu modele kayıyor olman çok doğru sayılmaz. MAG serisi daha üstün.

1712127186206.png

Hocam teşekkürler ama Dell G2724D satın aldım artık gayet güzel fakat renkleri beğenmedim TN panel ASUS VG248QG'den fark yoktu belki de HDR ayarlaması yapmam gerekiyordur o zaman da doğal olmuş olmuyor doğallığından canlılık için herhalde daha yüksek seviye panel gerekiyor 😅

Geri
Yukarı