Çözüldü Dell G3 15 3590 Nvidia Ekran Kartı Problemi

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
W

WD40

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

Dell G3 15 3590 Cihazım bu gece normal kullanırken Steam'den oyun açmaya çalıştım açılmayınca yeniden başlatayım dedim. Yeniden başlatırken mavi ekran verdi. Bilgisayar açıldığında ekran kartını görmüyordu. Nvidia kontrol merkezi vs. her şey yok olmuştu. Aygıt yöneticisinde gözükmüyor. AIDA64'te gözükmüyor. Driver Booster gibi programlarda da gözükmüyor.

İnternette Araştırdığım ve işe yaramayan çözüm önerileri;
1- Nvidia'nın sitesinden ve dell'in sitesinden driver indirdim, "Grafik sürücüsü uyumlu donanım bulunamadı" hatası aldım.
2- Bilgisayarım-Özellikler ve oraya parametre ile gizli aygıtları göstermeyi denedim. Çalışmıyor.
3- Aygıt Yöneticisinden Gizli aygıtları göster dedim yine olmadı.
4- DDU ile temizlik yaptım ancak yine gözükmüyor ve driverları kurarken aynı hatayı veriyor.
5- Yeni kullanıcı oluşturup denedim yine gözükmüyor.
6- Eski sürüm driver indirip kurmayı denediğimde de sonuç değişmedi.
Ek Olarak: DellSupportAsist ile tarama yaptım donanımsal bir arıza tespit edilmedi.

Yardım önerilerinize açığım. 4 saattır bu sorun ile uğraşıyorum ancak bir çare bulamadım.

Çözüm
W
İşletim sistemi kaynaklı olabilir o halde. Yeniden olursa dediğim gibi bir içini açıp bağlantı kablolarına bakın. Düzelmezse temiz kurulum yapıp deneme yapın. O da olmazsa son çare servise götürmeniz lazım.
Oyun açtım, az önce oyundan attı. Dondu bilgisayar, yeniden başlattım, yine gitmişti sürücü. Şu anda aygıt yöneticisinde gizli aygıtlarda gözüküyor.
İşletim sistemi kaynaklı olabilir o halde. Yeniden olursa dediğim gibi bir içini açıp bağlantı kablolarına bakın. Düzelmezse temiz kurulum yapıp deneme yapın. O da olmazsa son çare servise götürmeniz lazım.
Hocam, temiz bir format attım ancak yine de gözükmemişti; bilgisayarı kapattım, prize takmadan başlattım ekran kartını gördü ve şu an sorunsuz kullanıyorum. Sorun ne olabilir? acaba donanımsal mı? Yapmadığım yöntem kalmadı. Acaba servise göndermeli miyim?
Sorun çözüldü. Donanımsal arıza varmış. İade ettim.
İçerisini açıp bağlantıları kontrol etmekte fayda var hiç düşürdünüz mü cihazı ? Ama garantiye alın siz bence servise götürün.

İçerisini açıp bağlantıları kontrol etmekte fayda var hiç düşürdünüz mü cihazı ? Ama garantiye alın siz bence servise götürün.
Cihaz hiç düşmedi. Bu sabahtan beri hiç açmamıştım bilgisayarı az önce açtım ve sürücü aygıt yöneticisinde gözüküyordu ve driverlar sorunsuz yüklendi. Sorunun sebebini ve nasıl çözüldüğünü anlayamadım.

İşletim sistemi kaynaklı olabilir o halde yeniden olursa dediğim gibi bir içini açıp bağlantı kablolarına bakın düzelmezse temiz kurulum yapıp deneme yapın o da olmazsa son çare servis'e götürmeniz lazım.

Oyun açtım, az önce oyundan attı. Dondu bilgisayar, yeniden başlattım, yine gitmişti sürücü. Şu anda aygıt yöneticisinde gizli aygıtlarda gözüküyor.
Hocam, temiz bir format attım ancak yine de gözükmemişti; bilgisayarı kapattım, prize takmadan başlattım ekran kartını gördü ve şu an sorunsuz kullanıyorum. Sorun ne olabilir? acaba donanımsal mı? Yapmadığım yöntem kalmadı. Acaba servise göndermeli miyim?
Sorun çözüldü. Donanımsal arıza varmış. İade ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı