Dell G3 15 Sıcaklığı Düşmüyor

Ayldrm

Hectopat
Merhabalar. Dell G3 15 laptopum var. Yakın zamanda sıcaklık değerlerini kontrol etmeye başladım ve çok yüksek olduğunu fark ettim. Termal macun değişikliği, fan temizliğini yaptım ve sıcaklık asla düşmüyor. Ne yaptıysam çaresini bulamadım. Nasıl düşüreceğim bu sıcaklığı? Sadece bazı çekirdeklerde düşüş oldu.

Örnek sıcaklıklar:

CPU sıcaklığı sürekli 100°
Çekirdek sıcaklıkları:
CPU1 85°
CPU2 85°
CPU3 100°
CPU4 100°
CPU5 85°
CPU6 85°
CPU7 100°
CPU8 100°
Genel olarak oyunlarda sıcaklıkların hep bu şekilde oluyor. Lütfen bir çözüm yolu var deyin.

Ekran kartı sıcaklığı 80-85 arası.

Temizliği siz yapmayın. Belki macunu fazla veya az sürmüş olabilirsiniz. Servise veya güvenilir bir bilgisayarcıya vermek en iyisi gibi. Onun haricindeki tek seçenek de, bilgisayar kapanana beklemek. Yine macunu değiştirmek ve fan temizliğini yapmak.

Undervolt yapmanızı öneririm.

Termal macun değişimini olabildiğince düzgün yaptım zaten hakim olduğum bir konu daha önce defalarca yaptım. Sıcaklıklar azalmadığı için de söküp tekrar yapmıştım.
-115 MV undervoltulu şuan zaten

Undervolt deneyebilirsiniz @Trieetz 'in dediği gibi. Ama ondan da öte tavsiyem bilgisayarınızı servisine bir gösterin anakartınızın üzerinde ki diyotlar arıza yapmış olabilir, nadir bir durum ama başına geliyor insanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı