Çözüldü Dell G315 3500 Monterey kurulumu için EFI dosyası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sisteminizin tam özelliklerini belirtebilir misiniz? Wi-Fi, ethernet gibi donanımlarınızı da AIDA64 ile öğrenip buraya belirtin.
  • Intel Core i7-10750H.
  • 8x2 16 GB RAM.
  • KIOXIA KBG40ZNS256G 256 GB M2 SSD.
  • Nvidia GTX 1650 Ti.
  • Realtek GB LAN.
  • Intel Wireless-AC 9462.
Sisteminizin tam özelliklerini belirtebilir misiniz? Wi-Fi, ethernet gibi donanımlarınızı da AIDA64 ile öğrenip buraya belirtin.
Pek bir bilgim yok bir tane bulmuştum denedim 'Apple Panic Report' yazısında kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu EFI dosyasını kullanabilirsiniz. İmajlarımızın içinde bulunan EFI dosyasını Wi-Fi ve Ethernet için kextler ekleyerek düzenledim. Bu çalışacaktır muhtemelen.

Çok teşekkür ederim, deneyeceğim birazdan.
Bu EFI dosyasını kullanabilirsiniz. İmajlarımızın içinde bulunan EFI dosyasını Wi-Fi ve Ethernet için kextler ekleyerek düzenledim. Bu çalışacaktır muhtemelen.

EFI Klasörünü silip hazırladığınızı attım. Şu an ApplePS2Controller yazısında kalıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG20220408172059.jpg
    IMG20220408172059.jpg
    356,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Sanırım bir hata yapılmış ve tüm ACPI yamaları confiğe işlenmiş. Bu EFI ile dener misin? EFI/OC/config Dosyaları/Laptop/DELL - VIAO/012 - Laptop - Comet Lake.plist dosyasını OC içine kopyalayıp adını config olarak düzeltip dener mini? Kurulum ekranına ulaşırsan geri dönüŞ sağla ekstra kextleri tanımlayıp EFI paylaşayım.

Sanırım bir hata yapılmış ve tüm ACPI yamaları confiğe işlenmiş. Bu EFI ile dener misin? EFI/OC/config Dosyaları/Laptop/DELL - VIAO/012 - Laptop - Comet Lake.plist dosyasını OC içine kopyalayıp adını config olarak düzeltip dener mini? Kurulum ekranına ulaşırsan geri dönüŞ sağla ekstra kextleri tanımlayıp EFI paylaşayım.
Kopyaladıktan sonra denedim ve şöyle bir hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG20220408173140.jpg
    IMG20220408173140.jpg
    338,2 KB · Görüntüleme: 23
Pek bir bilgim yok bir tane bulmuştum denedim 'Apple Panic Report' yazısında kaldı.
12.3 imajımız içerisinde bulunan EFI'de, işlemciniz için uyumlu config.plist'i kullanarak deneme yapın. Ayrıca Dual Boot yapmanızda fayda var.

12.3 imajımız içerisinde bulunan EFI'de, işlemciniz için uyumlu config.plist'i kullanarak deneme yapın. Ayrıca Dual Boot yapmanızda fayda var.
Onunla deneme yaptım ve olmamıştı. Şu an verdiğinizi denedim gene olmadı.

Evet, benim hatam. Clean Snapshot yapmadan önce gereksiz olan kextleri silmeyi unutmuşum. Bu EFI ile tekrar deneyebilir misiniz?
Kopyaladıktan sonra denedim ve şöyle bir hata alıyorum.
Bu ekranda ne kadara beklediniz? Bazı kişiler bu hatayı 12.2 sürümünden sonra almaya başlamış ancak onlarda sadece boot süresini 10-15 saniye arttırmış. Tabii bu sizde de böyle olacağı anlamına kesin olarak gelmeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı