Dell G315 nasıldır?

muptekel

Picopat
Daha fazla  

Bu model kullanan var mı fikirleriniz nedir?
Kronik bir sorun ya da problemi mevcut mudur?
8x2 RAM Dual gelmesi, i7 10750h işlemcisi ve Dell güvencesi çekici kıldı muadillerine göre. Acer Nitro almayı düşünmekteyim. Sorunu yoksa bunu almayı düşünürüm. Ekranı 120Hz sanırım o kötü göründü sadece. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell laptoplar genelde mühendislik harikası olur ama birkaç arkadaş ısı problemi var yazmış.Eğer bu güçte bi laptopu soğutamıyorsa uzak durun.

Acer Nitro 5 ve Lenovo Gaming İdeapad 3 serilerine bakabilirsin, özellikle soğutma performansı olarak Dell ürünlerinden başarılılar. Ayrıca F/P olarak bence bir tık öndeler.

Ablamda vardı çok ısınıyordu 1 hafta olmadan ekranı bozuldu.
Wow. Geçmiş olsun hocam.
Isınma sorunluydu sanırım çünkü 100° çıkıyordu.
Teşekkür ederim hocam.
Dell laptoplar genelde mühendislik harikası olur ama birkaç arkadaş ısı problemi var yazmış.Eğer bu güçte bi laptopu soğutamıyorsa uzak durun.
Evet genelde ısınma sorunu yazılmış oysaki özellik olarak inanılmaz duruyor :(
Bende 8.nesil versiyonu var. Fazla fan sesi (arada bir) dışında süper bir makine.
Vallahi 8x2 dual ram çekici geliyor ve işlemcisi ısınması ne kadar problemli bu kadar şikayet var ya
Acer Nitro 5 ve Lenovo Gaming İdeapad 3 serilerine bakabilirsin, özellikle soğutma performansı olarak Dell ürünlerinden başarılılar. Ayrıca F/P olarak bence bir tık öndeler.
Hocam Acer nitro 5 i5 10300h 1660ti alacağım gibi duruyordu da. Single ram sorun oldu benim için laptop gelecek ram alacağım tekrar göndereceğim takacaklsr gönderecekler ekstra masraf diye dell e sıcak bakıyordum bilemedim. Özellik olarak acerdan çok üstün ama ısınıyor demiş herkes
Ablamda vardı çok ısınıyordu 1 hafta olmadan ekranı bozuldu.
Ekranda ne problemi çıktı? Ben trendyol üzerinden sipariş etmeyi düşünüyorum geri nereye gösterdiniz ya da kabul gördü mü cihaz hocam?

Son düzenleme:

Bu model kullanan var mı fikirleriniz nedir?
Kronik bir sorun ya da problemi mevcut mudur?
8x2 RAM Dual gelmesi, i7 10750h işlemcisi ve Dell güvencesi çekici kıldı muadillerine göre. Acer Nitro almayı düşünmekteyim. Sorunu yoksa bunu almayı düşünürüm. Ekranı 120Hz sanırım o kötü göründü sadece. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Merhaba. Bende Dell g315 3500 modeli var yani attığınız modelin 1650 ti versiyonu. Birçok arkadaş ısınma sorunundan vs. bahsetmiş. Ben 75 dereceyi geçtiğini pek görmedim ki laptoplar için bu değer normal kabul ediliyor diye biliyorum. Fanların önü biraz kapanıyor ama o kadar da abartılacak durum yok. Dell g modellerinde alienware command center özelliği koymuş. Kendi sitesinden indirdikten sonra oradan turbo fan özelliğini kullanırsanız 65-70 derece arasında gezer ama fanlar biraz sesli çalışıyor açıkçası. Normal kullanımda düşük güç/pil modunda herhangi bir fan sesi gelmiyor. Menteşe sorununda ise şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım. Ekranda 1 tane ölü piksel var ama aşağıda bir yerde yani sorun değil benim için. Ekran parlaklığı güzel ama renk kalitesi pek hoşuma gitmedi. Ben de markaya güvenerek aldım. Önceki modellerinde bir sürü problem var, doğru ama yeni modellerde çözmüşler gibi duruyor. Şarj soketinde falan da bir problem yok. Zaten adaptör 240 watt ve laptop en fazla 120-150 watt arası çekiyor. Orada da bir korkunuz olmasın. Ses kalitesi ilk kullanımda kötü ama alienware command center uygulamasından kendinize göre ayarlayarak düzeltebilirsiniz. İşlemci biraz fazla güç tüketiyor, şarjda kullanırsanız 4.5 ghz lerde falan çalışıyordu. Ben de undervolt yaptım daha az ısınıyor. Klavye konusunda da gayet güzel. Tuşların basım hissiyatı çok güzel. Touchpad bayağı bir hassas, ufak bir dokunmada bile algılıyor. Şarj konusunda 3.5 -4 saat civarı yakalayabilirsiniz. Undervolt işlemi yaparak ve parlaklığı azaltarak 5 saate kadar çok rahat çıkarsınız.

Geri
Yukarı