Dell G3223Q DisplayPort'ta görüntü yok

kralweb

Decapat
Daha fazla  
Monitör
dell g3223q
Merhaba.
Yeni monitör aldım. "Dell G3223Q", monitörümü DisplayPort'tan bağladığımda, "no DP Signal from your device" diye uyarı alıyorum ve görüntü yok.
Eskisi HDMI'dan AOC marka 160 Hz monitördü.
Ekran kartım "ASUS GeForce Dual RTX3060 012g V2 12 GB GDDR6"
Sayfadaki fiş çek tak kablo değiş gibi şeyleri denedim. Zaten kendisi 2 tane DP kablo göndermiş. Ekran kartındaki 3 yuvada da, monitördeki 2 yuvada da denedim ama sonuç aynı. BIOS vs bir yerlerden ayar olarak mı açılıyor acaba? Çünkü NVIDIA ayarları - Denetim Masası - PhysX bölümünde hem HDMI hem de DP takılı olduğu halde monitörü sadece HDMI da görebiliyorum. Bayağı kurcaladım ama başka bir seçenek vs göremedim.
Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler dilerim.

Merhaba. Ben de bugün sipariş verdim. Ancak verdiğin bilgilerde bir yanlışlık var gibi duruyor. 4 tane kablo çıkması lazım.
1. Power cable | 2. HDMI cable | 3. DP cable | 4. USB 3.2 gen1 (5Gbps) upstream cable.

HDMI 2.1 kablosu ile bağlar mısın?

2 tane DisplayPort kablosu beni çok işkillendirdi. Nereden aldın?

hepsibur.... aldım. hdmi ile kullanıyorum zaten mecbur.. ama 60hz de kaldık. sen geldiğinde deneyip yazar mısın acaba herhangi bir problem ile karşılaşacak mısın?

Ben mutlaka yazarım ama benim demek istediğim şey su; kutudan 2 adet DP kablosu çıkmaması lazım. Bir DP bir de HDMI kablosu çıkması lazım. Kutudan çıkan HDMI ile denemeni istedim ama kutudan HDMI kablo çıkmadıysa is bambaşka bir noktaya gider. O zaman hemen ekranı iade et derim. Çünkü kutu içeriğinde üstteki mesajda yazdığım kabloların olması gerekiyor. Bir de Dell sitesinden ekranın driverini kurar mısın? Iki ekran bağlıysa tek Dell ekranı takıp dener misin? Bilgisayar açılırken görüntü geliyor mu? Yoksa daha hiç görüntü almadın mı?

dostum kablo işine çok takılma benim burası biraz karışık, sanırım 1 fazla söyledim dp kablosunu. kalite ve kalınlığından dellden çıkanlar ayırt edildi.
ddmsetup, fwupdate_m3t... ve monitor_a00... diye 3 dosyayıda kurdum. biri driver diğerleri ekranı bölmek için program filan... gene sinyal yok..

açılışta anakartın logosunu görüyorum. logodan sonra kararıp uyarıyı veriyor..

Son düzenleme:
Umarım aşağıdaki linkler işine yarar.

Geri
Yukarı