Dell G3223Q monitörde görüntü titremesi

GamingX

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, özellikle sdr ya da HDR modda filmlerde ya da oyunlarda kameranın yatay ve dikey olarak hareket ettiği/kaydığı sahnelerde, karakterlerin/hareket eden nesnelerin ya da kayan yazıların kenarlarında gözü oldukça yoran bir titreme oluyor. Masaüstü kullanımında herhangi bir titreme yok. YouTube videolarında da oluyor. Bu sorunla karşılaşıp çözen oldu mu?

Monitör: Dell G3223Q 4K HDR 144 Hz.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro.
Ekran kartı: 3070 Ti.
144 Hz'de kullanıyorum.

Firmware ve driver güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Response time ayarını hangi düzeyde kullanıyorsunuz?
1ms hocam. Extreme ayarda. Üç ayar var; Fast, Super Fast, Extreme, üçünde de titreme düzelmedi.
Freesync'i kapattım yine sonuç aynı. Ekran kartına Monitörün kendi DisplayPort kablosuyla bağlı.
Ayrıca Nvidia Renk ayarlarıyla kullanıyorum. (32-bit/10bpc/RGB/Tam dinamik aralık)
60/100/120 Hz'de de titreme oluyor. Kamera hareket ederken görüntüdeki nesneler devamlı sağa sola gidip geliyormuş gibi kıpraşıyor.

Son düzenleme:
1ms hocam. Extreme ayarda. Üç ayar var; Fast, Super Fast, Extreme, üçünde de titreme düzelmedi.
Freesync'i kapattım yine sonuç aynı. Ekran kartına Monitörün kendi DisplayPort kablosuyla bağlı.
Ayrıca Nvidia Renk ayarlarıyla kullanıyorum. (32-bit/10bpc/RGB/Tam dinamik aralık)
60/100/120 Hz'de de titreme oluyor. Kamera hareket ederken görüntüdeki nesneler devamlı sağa sola gidip geliyormuş gibi kıpraşıyor.
Hocam aklıma kablo geldi, başka bir kablo ile deneyin isterseniz.

Geri
Yukarı