Dell G3223Q monitörde ölü piksel çıktı

Talha455

Centipat
Daha fazla  
Dell'in G3223Q model monitorunu aldım ve bir tane ölü piksel var şu an. Sizce ne yapmalıyım?
Ayrıca eğer iade şansım olursa iade edip 500Hz monitorleri beklemeyi düşünüyorum. FPS oyunları oynuyorum daha çok hikayeli oyunlar için 4K TV alacağım zaten ayrica 500Hz monitörlerin de ne zaman çıkacağı belli değil. Sizce 360Hz mi almalıyım, 500Hz mi almalıyım, yoksa elimdeki monitörü değişime mi gondermeliyim ya da elimdeki monitörü kullanmaya devam mı edeyim?

Elimdeki monitör:

Son düzenleyen: Moderatör:
Esporcu değilseniz 500Hz monitör beklemenin pek bir anlamı yok. 360Hz monitör tercih edebilirsiniz ama FHD olacağı için 240Hz QHD tercih etmeniz daha iyi olur. Değişim yapılabiliyorsa elinizdeki monitörden devam edebilirsiniz.

Dell'in G3223Q model monitorunu aldım ve bir tane ölü piksel var şu an. Sizce ne yapmalıyım?
Ayrıca eğer iade şansım olursa iade edip 500Hz monitorleri beklemeyi düşünüyorum. FPS oyunları oynuyorum daha çok hikayeli oyunlar için 4K TV alacağım zaten ayrica 500Hz monitörlerin de ne zaman çıkacağı belli değil. Sizce 360Hz mi almalıyım, 500Hz mi almalıyım, yoksa elimdeki monitörü değişime mi gondermeliyim ya da elimdeki monitörü kullanmaya devam mı edeyim?

Elimdeki monitör:

İade edebilirseniz edin ancak etmeyebiliyorlar çünkü firmaların ölü pixel sınırları vs var. Ama bence 500FPS monitörleri beklemeye hiç gerek yok zaten çıktıkları zaman çok pahalı olurlar.

Hocam bu mevzular kullanıcıyla alakalıdır. Bu arada Dell'in değişim poliçesi var. 6 adet veya daha fazla ölü piksel olmadığı taktirde iade veya değişim yapmadıklarını söylemişlerdi bana.

Geçen hafta aynı monitörü ben de alacaktım sonra vazgeçip Asus model 2k 144hz aldım. Bence iade ediliyorsa 360 hz de gayet yeterli olur. Değişim yapıyorlarsa da, o monitör de çok güzel tavsiye ederim isteğini karşılar.

Hocam bu mevzular kullanıcıyla alakalıdır. Bu arada Dell'in değişim poliçesi var. 6 adet veya daha fazla ölü piksel olmadığı taktirde iade veya değişim yapmadıklarını söylemişlerdi bana.

Çok saçma ama ya, ben 18.000 TL verip ölü pikseli olan monitör mü kullanacagim?

Esporcu değilseniz 500Hz monitör beklemenin pek bir anlamı yok. 360Hz monitör tercih edebilirsiniz ama FHD olacağı için 240Hz QHD tercih etmeniz daha iyi olur. Değişim yapılabiliyorsa elinizdeki monitörden devam edebilirsiniz.

Ölü piksel sayısı zamanla artar mi?

Son düzenleme:
Çok saçma ama ya, ben 18.000 TL verip ölü pikseli olan monitör mü kullanacagim?

Ölü piksel sayısı zamanla artar mi?

Eğer artarsa zaten iade edebilirsiniz ancak bir pixel oldu diye digerleride zamanla olur diye bir şey yok. Böyle düşünülüyor çünkü çoğunlukla ilk pixeli ölen monitör ya eski oluyor ya da diğer pixeller ilk pixelin olme sebebi yüzünden oluyor. İade için yapabileceğiniz bir şey yok çünkü firmalar kendilerine göre ayarlıyor almadan önce düşünmeniz gerekirdi mesela Dell'e göre 5 pixel fark edilmez zaten diye düşünülmüş. İade etmeyi deneyebilirsiniz ancak kabul edileceğini sanmam zaten o 1 pixel fark edilmez bile çoğu zaman.

1m de verseniz firmanın en iyi monitorunu de alsanız durum böyle.

Eğer 1 pixel için iade alınsaydı bu hiç verimli olmazdı çünkü ekranlar geri dönüştürülemiyor. Hemde 1 pixelin ölme olasılığı hiç düşük değil. Bu sayede firmalar hem kendilerini koruyorlar hem de boşuna malzeme harcamıyorlar.

Elimdeki monitör:

Dell servisi ara. Resmini çek gönder yeni monitör gönderiyorlar ;)

Geri
Yukarı