Dell G5 nasıldır?

Aonaldi

Hectopat
Dell G5 15 Nasıldır? 1060 6GB'li olmasına rağmen fiyatı güzel gözüktü eksilerini artılarını söyler misiniz? Almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
7577'nin CPU olarak upgrade edilmiş versiyonu denebilir. Ekran kartı Max Q bu arada, %10'a yakın performans kaybı oluyor. Tabii soğutma olarak bir nebze geri dönüyor. G-Sync olmaması ve 60 Hz ekranının olması çok problem yaratır mı tartışılır. Bir de çerçevesi benim gözüme çok çarpıyor, tabii bunlar alınmaması için sebep değil.
İncelemelere göre oyun esnasında sıcaklığı 90 dereceyi geçmiyor. Fan da dolayısıyla bağırıyor...
İncelemenizde fayda var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monster'ı soruyorsanız Max Q olmaması lazım. Ben de yakın zamanda notebook alacağım fakat Monster'ın müşteriler tarafından stabil bir değerlendirme almadığını gördüm. Kasa kalitesi, soğutma ve müşteri hizmetleri konusunda farklı yorumları mevcut.
Monster'ı G5 ile denk getirecek şekilde konfigüre ederseniz arada 500 TL gibi bir değer oynuyor -Monster aleyhine-. Dell bana daha sempatik geliyor malzeme kalitesi olarak ve oturmuş bir marka, yine de sizin bilebileceğiniz şey.

Monster'ı soruyorsanız Max Q olmaması lazım. Ben de yakın zamanda notebook alacağım fakat Monster'ın müşteriler tarafından stabil bir değerlendirme almadığını gördüm. Kasa kalitesi, soğutma ve müşteri hizmetleri konusunda farklı yorumları mevcut.
Monster'ı G5 ile denk getirecek şekilde konfigüre ederseniz arada 500 TL gibi bir değer oynuyor -Monster aleyhine-. Dell bana daha sempatik geliyor malzeme kalitesi olarak ve oturmuş bir marka, yine de sizin bilebileceğiniz şey.
Tamam belki aşırı hızlı bir ekran kartlı modelini alamayabilirsiniz ama kalite+stabilite açısından MSİ'den şaşmayın derim. Bende Monster'da çıkmazdaydım.(1050ti+i5 8300h ), Ama Msiden kampanya yakaladım 1050+i5 8300h modelini aldım. Hiç bir sorun yaşamadım ve kullanıcı deneyimi hk. bilgi almak isteyen olursa bana ulaşabilir.

Tamam belki aşırı hızlı bir ekran kartlı modelini alamayabilirsiniz ama kalite+stabilite açısından MSİ'den şaşmayın derim. Bende Monster'da çıkmazdaydım.(1050ti+i5 8300h ), Ama Msiden kampanya yakaladım 1050+i5 8300h modelini aldım. Hiç bir sorun yaşamadım ve kullanıcı deneyimi hk. bilgi almak isteyen olursa bana ulaşabilir.
Msi Speclerine göre pahalı geldi bana o yüzden almak istemiyorum.

8. Nesil ve GTX 1060'lı MSI'ların bu fiyatlarla uzaktan yakından alakası yok. Dell de kalitesiz bir marka değil. Belki KDV indirimleriyle MSI bulunabilir onun da zamanı belirsiz.

Ekran Alıntısı.PNG
Hocam üstteki resim bilgisayarımı aldığım tutar. Alttaki ise 15-20 gün sonrası yani bugün fiyatı. Ayrıca 5800-6500 ₺ bandında satılan bir ürün. Araştırırsanız ve biraz da şanslıysanız böyle bir kampanya yakalayabilirsiniz. :)
Ekran Alıntısı1.PNG

Eki Görüntüle 312414Hocam üstteki resim bilgisayarımı aldığım tutar. Alttaki ise 15-20 gün sonrası yani bugün fiyatı. Ayrıca 5800-6500 ₺ bandında satılan bir ürün. Araştırırsanız ve biraz da şanslıysanız böyle bir kampanya yakalayabilirsiniz. :)Eki Görüntüle 312416
Dostum teknik özellikleri çok farklı. Marka etiketi MSI olacak diye bu özelliklere bu kadar yüksek meblağ ödemek mantıksız. Bu ürünün indirimsiz fiyatı zaten G5'in fiyatı. Ekran kartı ve işlemci arasında da dağlar kadar fark var.
Bugünlerde çok sağlam bir laptop almak asgari 9000 TL'den başlıyor. O fiyatın altındaki laptoplarda da illa ki bir bileşenden ödün vermek gerekiyor.

Bence alınabilir bir model ancak ısınma sorunu yaşanmış bazı kişilerde ancak kronik sorun yok gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı