Dell G5 SE laptop garanti rezilliği

MrKaanPro

Hectopat
2 ay önce bilgisayar almıştım Dell G5 SE ve bilgisayar geldiğinde ekranıda sorun vardı. Firmayı aradım iade için kabul etmediler garantiye sevk ettiler neyse değişik durum şu garanti başlama süresi ve bilgisayarı aldığım gün farklı 3 ay var aralarında. Neyse garantiye yolladım 144 Hz olması gereken ekranı 60 Hz taktılar ve AMD Radeon 5600M olan ekran kartım garantiden geldiğinde çalışmıyordu. Tekrar yolladım ve ekranını değiştirip tekrar 60 Hz ekran takıp geri yolladılar bilgisayarı 3. sefer olacak artık sıkıldım bu durumdan para iadesi veya yenisiyle değiştirilmesi için ne yapmalıyım?

2 ay önce bilgisayar almıştım Dell G5 SE ve bilgisayar geldiğinde ekranıda sorun vardı. Firmayı aradım iade için kabul etmediler garantiye sevk ettiler neyse değişik durum şu garanti başlama süresi ve bilgisayarı aldığım gün farklı 3 ay var aralarında. Neyse garantiye yolladım 144 Hz olması gereken ekranı 60 Hz taktılar ve AMD Radeon 5600M olan ekran kartım garantiden geldiğinde çalışmıyordu. Tekrar yolladım ve ekranını değiştirip tekrar 60 Hz ekran takıp geri yolladılar bilgisayarı 3. sefer olacak artık sıkıldım bu durumdan para iadesi veya yenisiyle değiştirilmesi için ne yapmalıyım?

14 günlük iade hakkınız olması gerekmiyor muydu?

14 günlük iade hakkınız olması gerekmiyor muydu?
evet fakat kabul etmediler diye yollamadım garantiye yolladım düzelir ümidiyle daha kötü yaptılar maalesef.
Bilgisayar geldiğinde bu şekildeydi. 144 hz monitör olmalıydı

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 54
  • b.png
    b.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 53
Evet fakat kabul etmediler diye yollamadım garantiye yolladım düzelir ümidiyle daha kötü yaptılar maalesef.
Bilgisayar geldiğinde bu şekildeydi. 144 Hz monitör olmalıydı

Geçmiş olsun ama ben koşulsuz şartsız 14 gün iade olması gerekiyor diye biliyorum onlara sormanız bile hata. Tüketici haklarına başvurup durumu belirtin.

Yanlış etiketlediniz sanırım :).

Bilgisayarı aldılar benden ve tekrar servise gönderdiler. 20 gün oldu geri yollamadılar hala. Bekliyorum sonuç yok maalesef ekranın modeline baktığımda da 60 Hz idi internetten araştırdım tam hatırlamıyorum.
Eğer aldığınız üründe sıkıntı var ise garantiden rapor almak gerekiyor. Bilgisayarı aldığınız 6 ay içerisinde garantiye yolluyorsanız iade isteyebiliyorsunuz.
Doa raporu istediler fakat garanti doa raporunu vermedi.

Bilgisayarı aldılar benden ve tekrar servise gönderdiler. 20 gün oldu geri yollamadılar hala. Bekliyorum sonuç yok maalesef ekranın modeline baktığımda da 60 Hz idi internetten araştırdım tam hatırlamıyorum.

Doa raporu istediler fakat garanti doa raporunu vermedi.
Hocam sıkıntı devam ediyor ise cihazı yollamadan iade etmek istediğinizi söyleyerek yollayın. Eğer yolladıktan sonra isterseniz raporu vermiyorlar. Doa raporu çıkması uzun sürüyor zaten. Garanti ekran kartını değiştirmez ana kartı değiştirir. Acaba driver ile alakalı bir durum olabilir mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı