Dell G5 vs GameGaraj Slayer 5XL

Bütçe
15000 civarı

Osmik41

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, SolidWorks, AutoCAD tarzı programlar kullanabilmek ve Far Cry 6 gibi oyunlar oynamak için bir süredir laptop bakıyorum. Aslında kesinleştirmiştim GameGaraj'ın slayer 5XL modelini büyük ekranından dolayı 8 GB RAM daha ekleyip almayı düşünüyordum fakat son zamanlarda fiyatların artmasından ve RTX 3050 Ti versiyonunun 4 GB VRAM'li olmasından dolayı başka alternatiflere de bakmaya karar verdim. Aynı veya daha düşük fiyat bandında Dell G5 serisini gördüm donanımının daha güçlü olduğunu düşündüğüm için onu da listeye ekledim ve iki laptopun arasında kaldığım için sizden de görüş istiyorum. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Ayrıca akşamüstü internette gezinirken alttaki laptopa denk geldim fiyatı daha uygun olduğu için onu tercih etmeyi düşündüm fakat üstteki neyinin üsttekinden farklı olduğunu anlayamadım. Bilenler varsa ve aydınlatabilirlerse sevinirim.

Dell G5SE bir tık fazla ısınan ve genel kalitesi pek iyi olmayan bir model. USB portlarından ikisi 2.0 mesela. En büyük avantajı ise 6GB VRAM'e sahip 6600M ile geliyor olması. 1660 Ti - 2060 arası bir kart kendisi. İlla 6GB VRAM'li bir ürün alacaksanız Dell modeli alınabilir, Abra serisi kadar kalitesiz bir ürün değil neticede. Ancak 3050 Ti olmasına rağmen genel olarak daha kaliteli bir ürün bakıyorsanız yukarıdaki Lenovo modelini önerebilirim. Dell'de iki sitedeki ürün de aynı. GameGaraj'daki kart Max-P değil.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...pey&utm_source=pc&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c bunu öneririm. GameGaraj'daki Max-Q sanırım. Dell ise çok ısınmakta.

Dell g5SE bir tık fazla ısınan ve genel kalitesi pek iyi olmayan bir model. USB portlarından ikisi 2.0 mesela. En büyük avantajı ise 6 GB VRAM'e sahip 6600M ile geliyor olması. 1660 Ti - 2060 arası bir kart kendisi. İlla 6 GB VRAM'li bir ürün alacaksanız Dell modeli alınabilir, Abra serisi kadar kalitesiz bir ürün değil neticede. Ancak 3050 Ti olmasına rağmen genel olarak daha kaliteli bir ürün bakıyorsanız yukarıdaki Lenovo modelini önerebilirim. Dell'de iki sitedeki ürün de aynı. GameGaraj'daki kart Max-P değil.

Öncelikle mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Slayer'daki kartın daha düşük güçte olduğunu biliyordum diğer Max-Q versiyonu 85W Slayer'daki 65W kadardı sanırım. En yüksek ayarlarda çok yüksek FPS alayım takıntım olmadığı ve büyük ekran daha kullanışlı olur diye düşündüğüm için diğerlerini eleyip Slayer'a yönelmiştim.

Açıkçası Dell birkaç gün önce karşıma çıktı, kaliteli bir marka olduğunu biliyorum şu anda da okulda kardeşimin Dell Inspiron laptopunu kullanıyorum. Bir iki yıl kadar eski olsa bile işlemcisinin i7-10750H'tan biraz daha güçlü olması (slayer'daki i5'le aralarında ne kadar fark var bilmiyorum) ve ekran kartı'nın 6 GB VRAM'e sahip olması daha uzun ömürlü olur diye düşündüğüm için ve gaming.gen.tr'deki fiyat diğerlerine göre çok daha uygun olduğu için beni daha çok cezbetti bu yüzden 17'3 inç ekrandan vazgeçebilirim ama sizin de dediğiniz gibi ısınma konusu biraz kafama takıldı. Malzeme kalitesinin düşüklüğü ve ısınma sorunu çok rahatsız edici seviye de midir acaba?

Geri
Yukarı