Dell Gaming G15 fGR556W85C nasıldır?

AlienPickless

Hectopat
Almayi dusunuyordumda test videolarina baktim kafam karisti. Birinde işlemci surekli 90'larda digerinde hiç isinma yok. Dell'in sogutmasi iyi diye biliyordum alacaktım ama kafam karisti. Laptop bu https://www.hepsiburada.com/dell-ga...magaza=Hepsiburada&url_src=and-product-detail
Bir de bu videolarin arasinda fark var birinde gram isinma yok digerinde 90'larda geziyor cikiyor hatta anlayamadim. Hepsiburada'dan alacağım ama ne soru sorabiliyorum ne bir şey yapabiliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayadır inceliyorum ben de dell modellerini, anladığım kadarıyla o kasa baya yüksek ısılara çıkabiliyor (rtx 3060 modelinde 100 dereceleri görüyordu). Ama şöyle bir durum var, o ısılarda bile işlemci throttle yapmıyor. Yani performans düşüşü olmuyor. Bu ileride zarar verir mi vermez mi tartışılır ama şu an o fiyatlara sadece 1650 li laptoplar olduğunu düşünürsek, bu laptop bence fiyatını en çok hak eden model.

Bayadır inceliyorum ben de dell modellerini, anladığım kadarıyla o kasa baya yüksek ısılara çıkabiliyor (rtx 3060 modelinde 100 dereceleri görüyordu). Ama şöyle bir durum var, o ısılarda bile işlemci throttle yapmıyor. Yani performans düşüşü olmuyor. Bu ileride zarar verir mi vermez mi tartışılır ama şu an o fiyatlara sadece 1650 li laptoplar olduğunu düşünürsek, bu laptop bence fiyatını en çok hak eden model.
Ben uzun sure 3-4 yil kullanmayi dusunuyorum ileriki zamanlarda sikinti yaratmaz mi

Ben uzun sure 3-4 yil kullanmayi dusunuyorum ileriki zamanlarda sikinti yaratmaz mi
Yani laptopların hepsi artık 90 derece üstüne çıkıyor zaten. Bir işlemci için tehlikeli derece 105 deniyor o yüzden 100 derece görmesi de sorun olmaması lazım. Tavsiyem altına iyi kötü bi soğutucu alman. Onun dışında Dell çok kaliteli markadır, bu modeli biraz bütçe dostu modeli olduğu için malzeme kalitesinden biraz ödün vermişler ama yine de piyasadaki çoğu firmanın kalitesinden yüksektir.

Merhaba, bu Dell G15 ile Lenovo Gaming 3 link arasında kaldım. İkisi de Hepsiburada indiriminde.
Lenovo Gaming 3 8.999 TL, Dell G15 10.499 TL
Dell G15 için 1.500 TL fazla vermeye değer mi? Değer diyorsanız onu alacağım. Teşekkürler.

Merhaba, bu Dell G15 ile Lenovo Gaming 3 link arasında kaldım. İkisi de Hepsiburada indiriminde.
Lenovo Gaming 3 8.999 TL, Dell G15 10.499 TL
Dell G15 için 1.500 TL fazla vermeye değer mi? Değer diyorsanız onu alacağım. Teşekkürler.
Cok yuklu oyunlar oynamayi dusunuyorsan Dell alabilirsin. Farka deger Lenovo nun o modelleri isiniyor baya.

Geri
Yukarı