Dell Gaming G315 vs HP Pavilion Gaming 15

admrc61

Kilopat
Makaleler
3
Elime geçmiş bir fırsat ile bugün içerisinde oyun ve AutoCAD tarzı programlar için bir laptop alacağım. Limitim 6000 TL olup iki model arasında kalmaktayım.
Sizin bilgi ve marka yorumlarınıza güvenerek size danışmak istiyorum. Ek olarak sizlerin de tavsiye modelleriniz varsa iletmenizi rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hp'nin herşeyi daha iyi.
Bundan 10 yıl önce olsa Hp yerine Dell önerirdim ,kronik ısınıyordu Hp modelleri. Dell de gerçekten çok kaliteliydi. Şuan kronik ısınma problemini aşmışlar diye duydum, özellikle gaming laptoplarda. işlemci ve ekran kartı dell'den sonraki nesiller, belki dell markasındaki m2 SSD bile olmayabilir. Yine de sizin kararınız.

Hp donanım olarak daha iyi gözüküyor ama istemiyorsanız 400₺ daha fazla ama bu ürün olabilir, belki indirimlerden bir şeyler yakalarsınız.

Monster da tercih edebilirsiniz 8GB daha RAM eklerseniz 6.500₺ civarı bir fiyatı var:

Bunun haricinde Dell veya Dell'e yakın olarak da bu ürün olabilir.

Ikisininde kasalari gecen seneninkilere benziyor. Ayrica bir onceki seri HP Pavilion yesil ince kasalarda isinma sorunu vardi. Eger iki laptopu da ayni ekip tasarladi ise bunda da olabilir. Dell konusunda da reddit'te sadece 1 kullanicinin isiniyor dedigini duydum onun disinda temiz gibi. Internette incelemeleri vardir onlara bakin. Max kac dereceye cikmislar. Bundan onemlisi benchmark sonuclari ve oyun testleri benzer donanimli modeller ile ayni mi? Mesela Lenovo L340 kullaniyorum ve benzer donanimli modellerden %10 daha yavas.
Lenovo L340 İnceleme - Technopat Sosyal gibi.

Ikisininde kasalari gecen seneninkilere benziyor. Ayrica bir onceki seri HP Pavilion yesil ince kasalarda isinma sorunu vardi. Eger iki laptopu da ayni ekip tasarladi ise bunda da olabilir. Dell konusunda da reddit'te sadece 1 kullanicinin isiniyor dedigini duydum onun disinda temiz gibi. Internette incelemeleri vardir onlara bakin. Max kac dereceye cikmislar. Bundan onemlisi benchmark sonuclari ve oyun testleri benzer donanimli modeller ile ayni mi? Mesela Lenovo L340 kullaniyorum ve benzer donanimli modellerden %10 daha yavas.
Lenovo L340 İnceleme - Technopat Sosyal gibi.

Merhaba dostum,

Ben uzun süredir pc dünyasından uzaktayım malesef çoğu detayı unutmuş durumdayım. Senden birşey rica edebilir miyim? @retiredtechnpt

Yeni konular

Geri
Yukarı