Dell Insipron 620 BIOS güncelleme

Yakupkcygt

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 - 16 gb ram - Galax GTX 1660 SUPER - Gigabyte B450mk
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba Technopat ailesi. BIOS güncel değil ancak nasıl güncelleyeceğimi de bilmiyorum, bana yardımcı olabilir misiniz? Gereken screenshotları da yollayabilirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-26 215927.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-26 215927.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran görüntüsü 2020-12-26 215856.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-26 215856.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 46
Google üzerinden Dell inspiron 620 olarak aratın. Kendi sitesi gelir orada sürücüler ve güncellemeler seçeneğini gösterir. Sürümünüz a10 o sürümden sonra çıkmış bios sürümü var mı bakın, varsa indirin ve bios güncellemesi üzerine bir video izleyerek adımları izleyin. İsterseniz burdan anlatırım ama izlerseniz daha rahat olur.

Google üzerinden Dell Inspiron 620 olarak aratın. Kendi sitesi gelir orada sürücüler ve güncellemeler seçeneğini gösterir. Sürümünüz A10 o sürümden sonra çıkmış BIOS sürümü var mı bakın, varsa indirin ve BIOS güncellemesi üzerine bir video izleyerek adımları izleyin. İsterseniz buradan anlatırım ama izlerseniz daha rahat olur.

Benim şu anki sürümüm a10. 2020 yılında çıkmış olan MS-A08'i indirdim ancak kurmasını bilmiyorum. Dell markası için çok farklı yani diğer videoları izledim. Eğer biliyorsan bana anlatabilir misin? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-26 233116.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-26 233116.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran görüntüsü 2020-12-26 233045.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-26 233045.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 38
Benim şu anki sürümüm a10. 2020 yılında çıkmış olan MS-A08'i indirdim ancak kurmasını bilmiyorum. Dell markası için çok farklı yani diğer videoları izledim. Eğer biliyorsan bana anlatabilir misin? Teşekkürler.
Dosyayı indirin boş bir klasöre çıkarın. Çıkarılan dosyalardan bios dosyasını flasha atın, direk bios dosyası hangisi bilmiyorsanız hepsini atın. Ardından flash takılı halde bilgisayarı yeniden başlatın. Q-flash bölmesine girmeniz gerekiyor end tuşunda olur genelde altta yazar zaten açılırken ordan qflasha girin karşınıza update bios seçeneği gelecektir. Bastıktan sonra flash içerisindeki attığınız o bios güncel sürümünü görürsünüz onu seçin okeyleyip başlatın. Güncelleme esnasında laptopu kapatmayın kesinlikle veya farklı bir işlem yapmaya kalkmayın bekleyin. Bittikten sonra çıkıp yeniden başlatın sürüm kurulmuş olacaktır. Yalnız bilgisayarda herhangi bir sorun yoksa uğraşmaya da gerek yok diye düşünüyorum.

Dosyayı indirin boş bir klasöre çıkarın. Çıkarılan dosyalardan BIOS dosyasını flasha atın, direk BIOS dosyası hangisi bilmiyorsanız hepsini atın. Ardından flash takılı halde bilgisayarı yeniden başlatın. Q-flash bölmesine girmeniz gerekiyor end tuşunda olur genelde altta yazar zaten açılırken oradan qflasha girin karşınıza Update BIOS seçeneği gelecektir. Bastıktan sonra flash içerisindeki attığınız o BIOS güncel sürümünü görürsünüz onu seçin okeyleyip başlatın. Güncelleme esnasında laptopu kapatmayın kesinlikle veya farklı bir işlem yapmaya kalkmayın bekleyin. Bittikten sonra çıkıp yeniden başlatın sürüm kurulmuş olacaktır. Yalnız bilgisayarda herhangi bir sorun yoksa uğraşmaya da gerek yok diye düşünüyorum.

Dosya exe şeklinde çıktı ROM'a çevirmelerden bahsediyorlardı. O işe yarar mı?

Bu arada bu dosya açılmıyor.
Dosyayı indirin boş bir klasöre çıkarın. Çıkarılan dosyalardan BIOS dosyasını flasha atın, direk BIOS dosyası hangisi bilmiyorsanız hepsini atın. Ardından flash takılı halde bilgisayarı yeniden başlatın. Q-flash bölmesine girmeniz gerekiyor end tuşunda olur genelde altta yazar zaten açılırken oradan qflasha girin karşınıza Update BIOS seçeneği gelecektir. Bastıktan sonra flash içerisindeki attığınız o BIOS güncel sürümünü görürsünüz onu seçin okeyleyip başlatın. Güncelleme esnasında laptopu kapatmayın kesinlikle veya farklı bir işlem yapmaya kalkmayın bekleyin. Bittikten sonra çıkıp yeniden başlatın sürüm kurulmuş olacaktır. Yalnız bilgisayarda herhangi bir sorun yoksa uğraşmaya da gerek yok diye düşünüyorum.

Bana çok yardımcı oluyorsun gerçekten çok teşekkür ediyorum böyle yardımcı olan yok hayatımda çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-26 234908.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-26 234908.png
    42,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Bu arada bu dosya açılmıyor.

Bana çok yardımcı oluyorsun gerçekten çok teşekkür ediyorum böyle yardımcı olan yok hayatımda çok teşekkür ederim.
Rica ederim, dosyayı bir klasöre atın ve çalıştırın dosyaları klasöre dizecektir. Ardından çıkardığı dosyaları flasha atın.

Rica ederim, dosyayı bir klasöre atın ve çalıştırın dosyaları klasöre dizecektir. Ardından çıkardığı dosyaları flasha atın.

Dosyaları çıkarmadı neyse yapmayalım her şey olacak diye bir şey yok exe dosyası kilitliyor beni ama yapabiliriz birlikte diyorsan seni her daim dinlemeye hazırım.
BIOS eski olduğundan dolayı mı acaba, işlem yapmıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-27 005509.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-27 005509.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 25
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam dosyayı kontrol ettim doğru dosyayı indirmişsiniz. Eğer kendisi açmıyorsa Dell ne tür bir yol izleyeceğinizi anlatmış, diagnostics kullanarak flasha yazmışlar ve o şekilde biosa girmişler. Videoyu adım adım uygular mısınız, herhangi bir sorun çıkarsa yazarsanız bildiğimce yardımcı olayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam dosyayı kontrol ettim doğru dosyayı indirmişsiniz. Eğer kendisi açmıyorsa Dell ne tür bir yol izleyeceğinizi anlatmış, diagnostics kullanarak flasha yazmışlar ve o şekilde BIOS'a girmişler. Videoyu adım adım uygular mısınız, herhangi bir sorun çıkarsa yazarsanız bildiğimce yardımcı olayım.

İşte bende ki sorun da bu diagnostic programı açılmıyor.
Yani o sihirbaz açılmıyor o gelmiyor.

Geri
Yukarı