Dell Inspiron 15 alınır mı?

Bütçe
13000 TL
Ay sonunu bekleyip maaşımı aldıktan sonra alabilirim şu an almam zor. Bu attığım site güvenilir mi peki hiç alışveriş yaptınız mı ya da sorun yaşayan duydunuz mu hiç?
Ben alışveriş yapmadım ancak güvenilir bir yer. N11, Hepsiburada gibi sitelerde puanı yüksek bir mağaza.

Ben alışveriş yapmadım ancak güvenilir bir yer. N11, Hepsiburada gibi sitelerde puanı yüksek bir mağaza.

Teşekkür ederim hocam büyük ihtimal bu bilgisayarı alacağım gibi. Ryzen işlemci ama bakalım.
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...4-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000007XFIU

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...4-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000007XFIW

Oyuncu laptopu sevmiyorum demişsiniz ama bu linklerdeki cihaz özel bir cihaz. Tasarım olarak ince, küçük ve oldukça taşınabilir bir cihaz. Ekranı da 14 inch. Aşağı yukarı boyut olarak attığınız Dell cihaz gibi düşünebilirsiniz. Bence attığınız Dell'den daha performanslı kullanırsınız. Isınma probleminiz de olmaz. Tavsiyem 3050 Ti olanını almanız ama 3050'de iş görür.

Evet attığım Dell'den daha performanslı duruyor ama 5800H ile 5800HS arasındaki fark tam olarak incelemem gerekiyor sade bir duruşu var.

Teşekkür ederim hocam büyük ihtimal bu bilgisayarı alacağım gibi. Ryzen işlemci ama bakalım.

Evet attığım Dell'den daha performanslı duruyor ama 5800H ile 5800HS arasındaki fark tam olarak incelemem gerekiyor sade bir duruşu var.
Evet sade, küçük taşınabilir sanki ultrabook'a performans ve oyun bilgisayarı sığdırmışlar gibi. 5800H ile 5800HS aşağı yukarı aynı neredeyse hiç bir fark yok bildiğim. HS'in normal modda iken (tarayıcı, ofis vs.) pil performansı için frekansı bir tık daha düşürüyor ama turbo performansları aynı.

AMD Ryzen 7 5800HS vs. AMD Ryzen 7 5800H - Benchmark

Burada benchmarklar aynı çoğunlukla.

Evet sade, küçük taşınabilir sanki Ultrabook'a performans ve oyun bilgisayarı sığdırmışlar gibi. 5800H ile 5800HS aşağı yukarı aynı neredeyse hiçbir fark yok bildiğim. HS'in normal modda iken (tarayıcı, ofis vs.) Pil performansı için frekansı bir tık daha düşürüyor ama Turbo performansları aynı.

AMD Ryzen 7 5800HS vs. AMD Ryzen 7 5800H - Benchmark

Burada benchmarklar aynı çoğunlukla.

Teşekkür ederim hocam bunu da attım kenara en son karar aşamasında yavaş yavaş geliyorum gibi.
@Radeon RX 5500M hocam Dell Gaming G15 6BR7W165C Ryzen 7 5800H 16GB 512GB SSD 6GB RTX3060 15.6 120Hz Windows 10 Home « Kuantum Sanal Dell bu bilgisayar konusunda bilginiz yüksek oldukça galiba çok fazla oyun oynamıyorum oyun için ayrı bilgisayarım var masaüstü olarak iş için render, AutoCAD, Unity, Unreal Engine gibi programları ağırlıklı olarak kullanıyorum sizde ısınma konusunda çok sorun yaşar mıyım? ya da bu fiyat bandında önereceğiniz başka bilgisayar çeşitleri var mı?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam bunu da attım kenara en son karar aşamasında yavaş yavaş geliyorum gibi.
@Radeon RX 5500M hocam Dell Gaming G15 6BR7W165C Ryzen 7 5800H 16GB 512GB SSD 6GB RTX3060 15.6 120Hz Windows 10 Home « Kuantum Sanal Dell bu bilgisayar konusunda bilginiz yüksek oldukça galiba çok fazla oyun oynamıyorum oyun için ayrı bilgisayarım var masaüstü olarak iş için render, AutoCAD, Unity, Unreal Engine gibi programları ağırlıklı olarak kullanıyorum sizde ısınma konusunda çok sorun yaşar mıyım? Ya da bu fiyat bandında önereceğiniz başka bilgisayar çeşitleri var mı?

Hocam önerebileceğim Monster T7 V21.5 var. Dell ısınma sorunluymuş sanırsam. İncelemeler gelene kadar önermiyorum.

https://www.hepsiburada.com/msi-pre...ent=HBV0000147C0A&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c Gaming istemiyorsanız bu bilgisayar güzel. 1000 TL indirimle 11500 TL'ye geliyor.

Hocam onun yerine Dell Vostro alıp daha güçlü hale getiririm oyun oynamayacağım ama Gaming görünüşten uzak bilgisayar istiyorum tip olarak Monster, Dell G15 gibi. Performans ve iş ağırlıklı olacağı için tercihim bu bilgisayar yönlerinde.
Hocam önerebileceğim Monster T7 v21.5 var. Dell ısınma sorunluymuş sanırsam. İncelemeler gelene kadar önermiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam böyle bir video yayınlanmış ama siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı