Dell Inspiron 15 alınır mı?

Bütçe
13000 TL

DarkSooL

Centipat
Merhaba,

Dell Inspiron 15 core i7 10750h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu bilgisayarı bayram sonu almayı düşünüyorum iş+ okul için kullanacağım Gaming bilgisayar istemiyorum tasarımı bu tarz olan bilgisayarlar tercihimdir.

Programlama uygulamaları ağırlıklı olarak Android Studio, Unity ve Unreal olacak.
Grafik çalışmalarım olacak ama ileri düzeyde kullanmayacağım anca asset çizimi için kullanacağım.

MacBook önermeyiniz yaptığım sistemde ve işte macOS sistemi tamamen kapalı Windows ve Intel işlemci şart.

13.000TL bütçede 1650 mi? Yapmayın, etmeyin, almayın. Bunları öneririm:
Ayrıca kendinizi Intel diye şartlandırmayın. AMD, özellikle laptop işlemcilerinde daha iyi.

13.000TL bütçede 1650 mi? Yapmayın, etmeyin. Bunu öneririm:
Ayrıca kendinizi Intel diye şartlandırmayın. AMD, özellikle laptop işlemcilerinde daha iyi.

Hocam AMD işlemciyi kendi masaüstü bilgisayarımda kullanıyorum ama bazı programlarda Intel daha optimize çalıştığı için Intel almak istiyorum. Bir de ASUS'un bilgisayarı iyi güzel ama çok fazla Gaming güzellemesi var ben bu tarz tasarımlı bilgisayar istemiyorum sade bilgisayar tercihim olduğundan bu bilgisayarda karar kıldım. Acer konusunda da Acer'den iş yerinde ağızımız yandı bir kere ondan Acer markasına o kadar para vereceğime Dell almak daha mantıklı geliyor.
Bu paraya RTX ekran kartı olan laptoplar var. Onlara bakabilirsin.

Oyun ağırlıklı olmayacağım için çok fazla RTX özellik aramıyorum hocam evde zaten oyun için halihazırda bir bilgisayarım var bunu iş ve üniversite için kullanacağım.

Oyun ağırlıklı olmayacağım için çok fazla RTX özellik aramıyorum hocam evde zaten oyun için halihazırda bir bilgisayarım var bunu iş ve üniversite için kullanacağım.
Eğer sadece iş ve üniversite için kullanacaksanız 8000 Liraya da bir laptop alabilirsin.

@DarkSooL Dell'in eski kasalarında ısınma sorunu var, onu geçtim, 13.000TL bütçede 1650'li bir cihaz almak çok ama çok büyük bir hata olur. Attığım bilgisayarları istemezseniz RAM'i 16GB yapıp bunu alabilirsiniz:

Eğer sadece iş ve üniversite için kullanacaksanız 8000 liraya da bir laptop alabilirsin.

Anladım hocam teşekkür ederim var mı bu konuda önerdiğiniz bilgisayar peki?
@DarkSooL Dell'in eski kasalarında ısınma sorunu var, onu geçtim, 13.000TL bütçede 1650'li bir cihaz almak çok ama çok büyük bir hata olur. Attığım bilgisayarları istemezseniz RAM'i 16 GB yapıp bunu alabilirsiniz:

Dell Gaming G15 6BR7W165C Ryzen 7 5800H 16GB 512GB SSD 6GB RTX3060 15.6 120Hz Windows 10 Home « Kuantum Sanal Dell bu bilgisayar konusunda ne düşünüyorsunuz?

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...4-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000007XFIU

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...4-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000007XFIW

Oyuncu laptopu sevmiyorum demişsiniz ama bu linklerdeki cihaz özel bir cihaz. Tasarım olarak ince, küçük ve oldukça taşınabilir bir cihaz. Ekranı da 14 inch. Aşağı yukarı boyut olarak attığınız Dell cihaz gibi düşünebilirsiniz. Bence attığınız Dell'den daha performanslı kullanırsınız. Isınma probleminiz de olmaz. Tavsiyem 3050ti olanını almanız ama 3050'de iş görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı