DELL Inspiron 15R N5110 - Mac OS X Mavericks 10.9 kurulum sorunu

Neşet Timur

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

DELL Inspiron 15R N5110 laptop kullanıyorum. En son paylaştığınız (https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/41030-mac-os-x-mavericks-10-9-raw-imaji.html) sistemi bilgisayarıma kurmaya çalıştım. Ve yine en son rehberinizi (Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat) takip ederek kurulum yapmaya çalıştım.

Usb den boot ettiğim zaman Clover bootloader ekranı geldi en baştaki usbden kurulum simgesini tıkladım siyah ekran geldi 5 dk dan fazla bekledim herhangi bir işaret yok pc kapalı gibi oldu. Daha sonra yine aynı bootloaderı kullanarak bu sefer -v komutu ile rehberde anlattığınız gibi "GraphicsEnabler=Yes" komutu yine denedim sonuç aynı. Laptopum Virtualization Technology destekliyor onu da disabled yaptım sonuç yine aynı.

Son çare olarak Recep abinin değimiyle bukelemun loader olan Chameleon Bootloader ile boot etmeye çalıştım. Install from USB seçeneğini tıkladım siyah ekran üzerine bir sürü yazı geldi ve fotoyu paylaştığım yerde takılı kaldı.

Ne yapmalıyım ?
Şİmdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında tam hallettim sayılmaz sadece masaüstüne kadar geldim usb siz boot edemedim. Rehberde anlatıldığı gibi yaptım lakin olmadı.
Nasıl yaptığıma gelince clover ile boot ettiğini varsayıyorum. Options dan graphics injectiona gelip "InjectNVidia" yanındaki + işaretini enter tuşuna basarak kaldırman lazım. Daha sonra intel altındaki fake ID kısmını da 0*01660003 yapıyorsun sonra da sorunsuz boot ediyorsun. Takıldığın yerde sorabilirsin.

Hocam kurulumu gerçekleştirmiş bulunuyorum fakat açılışta ne yaparsam yapayım usb olmadan boot edemedim bide wifi kext ini bulamadım

Hocam kurulumu gerçekleştirmiş bulunuyorum fakat açılışta ne yaparsam yapayım usb olmadan boot edemedim bide wifi kext ini bulamadım
Açılış için farklı bir bootloder deneybilirsiniz. Farklı Notebooklar'ın dahili wifi kartları Mac Os X üzerinde çalışmıyor. Wifi kext'ini bulma ihtimaliniz çok çok düşük bir ihtimal. Harici usb wifi alıcı ile sorununuzu çözebilirsiniz.

Herkese teşekkür ederim CloverBootloader ile sorunsuz bir kurulum yapmış bulunuyorum sadece wifi ve sesi etkinleştiremedim onlar içinde bakınıyorum wifi dell wireless 1702 ile değiştirince çalışıyormuş en kısa zamanda bir rehber açacağım bu illet ile başkalarıda sorun yaşamasın diye

Ses sorununuda çözmüş bulunuyorum şimdilik tek eksik bluetooth ve wifi gözüküyor ethernet kullanılıyor fakat bluetooth apn kullanılmasına rağmen normal bluetooth kullanılamıyor yazıyor. Bide 2 adet usb çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı