Dell Inspiron 3521 "Battery cannot be identified" hatası

Daha fazla  
Bilgisayarı 2020 yazında aldım. 2021'in başlarına kadar iyiydi. Bir anda oyun oynarken performans deli gibi düştü. FPS 100 falandı bir anda 20'ye düştü sabit takıldı öyle. O zamandan beridir de aynı. O yüzden birçok iyi olduğum oyunu salmam gerekti. Bilgisayarcıya götürdük bir şey yapmadan geri verdiler. Kasım'dan beridir de internet hızı 15 katı falan yavaşladı. Özellikle download hızı 0.4Mbps'ye düştü. Garip olan şu: Annemin telefonu babamın telefonu hala aynı kalitede bağlanıyor.
Bunlardan sadece birine de yardım ederseniz çok mutlu olurum.
Bu arada şarj da olmuyor onu söyleyeyim.

Bilgisayarı 2020 yazında aldım. 2021'in başlarına kadar iyiydi. Bir anda oyun oynarken performans deli gibi düştü. FPS 100 falandı bir anda 20'ye düştü sabit takıldı öyle. O zamandan beridir de aynı. O yüzden birçok iyi olduğum oyunu salmam gerekti. Bilgisayarcıya götürdük bir şey yapmadan geri verdiler. Kasım'dan beridir de internet hızı 15 katı falan yavaşladı. Özellikle download hızı 0.4Mbps'ye düştü. Garip olan şu: Annemin telefonu babamın telefonu hala aynı kalitede bağlanıyor.

Bu hataların hepsi bataryada olduğundamı oluyor.
Şarj olmuyor dediğine göre bataryada sorun var.
Cihazın garantisi devam ediyorsa garantiye yolla.

Batarya miladını doldurmuş. Performans sorunları termal macun ve toz bakımı gerektirir. Bilgisayarcı Wi-Fi anten kablosunu kopartmış olabilir. Dediğiniz sorunlara aklıma gelenler bunlar. Fakar garanti varsa garantiye yollamanız daha mantıklı olur.

Son düzenleme:
BIOS'unuz güncel mi?

BIOS'unuz güncel mi?

Hiç bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim güncel olup olmadığını ki.
Bu hataların hepsi bataryada olduğundamı oluyor.
Şarj olmuyor dediğine göre bataryada sorun var.
Cihazın garantisi devam ediyorsa garantiye yolla.

Yenisini alsam ne kadara mâl olur?
Batarya miladını doldurmuş. Performans sorunları termal macun ve toz bakımı gerektirir. Bilgisayarcı Wi-Fi anten kablosunu kopartmış olabilir.

Wi-Fi sorununu düzeltemem mi yani?

Hiç bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim güncel olup olmadığını ki.
Şundan dolayı dedim. Araştırdığım kadarıyla sizin kullandığınız modeli kullanan ve aynı sorunları yaşayan bazı kişiler BIOS güncellemesi ile bu sorunu çözmüş.

Modelinizi bu sitede aratarak güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu arada performans artışı için macun bakımı şart.

Garantisi yok ise yeni batarya alabilirsiniz ama Dell cihazlar muadil ile sorun yaşayabilir.
Orijinal alman lazım onlarda biraz pahalıdır.

Peki teşekkürler. Aldığım yere sorarım o zaman çünkü internetten güvenemiyorum çok. Aldığım yere de güvenmiyorum da görüp almak iyidir bence.
Şundan dolayı dedim. Araştırdığım kadarıyla sizin kullandığınız modeli kullanan ve aynı sorunları yaşayan bazı kişiler BIOS güncellemesi ile bu sorunu çözmüş.

Modelinizi bu sitede aratarak güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu arada performans artışı için macun bakımı şart.

Verdiğiniz linki açıp çok az aşağı kaydırdım available formats diye bir şey vardı 1 tane onu indirdim o da şarjın %10 olmasını istiyor çalışmak için. Benim de şarj hiç dolmuyor dediğim gibi. Herhalde bir tık para harcayağız gibi.

Son düzenleme:
Peki teşekkürler. Aldığım yere sorarım o zaman çünkü internetten güvenemiyorum çok. Aldığım yere de güvenmiyorum da görüp almak iyidir bence.

Verdiğiniz linki açıp çok az aşağı kaydırdım available formats diye bir şey vardı 1 tane onu indirdim o da şarjın %10 olmasını istiyor çalışmak için. Benim de şarj hiç dolmuyor dediğim gibi. Herhalde bir tık para harcayağız gibi.
Doğru diyorsunuz, pilin bir seviye ve üstünde olması gerekiyor. Ben şarj olmuyor kısmını kaçırmışım, pardon.

Yeni konular

Geri
Yukarı