Çözüldü Dell Inspiron 3521 kullanıyorum SSD takarsam etkisi ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Dell Inspiron 3521 laptopuma Samsung 860 Evo uyumlu mudur ve oynadığım oyunlarda (CS:GO, PUBG Lite, Minecraft, League of Legends) veya bilgisayarın açılış hızında vb. ne gibi bir değişiklik olur?

Normalde bilgisayarımın açılış hızı 1.30 dk , bilgisayarın kullanmaya hazır hale gelmeside 30 saniye civarları.
CS:GO'ya girmem 1 dk sürüyor, maça girmem ise 6 dk sürüyor.

Çözüm
HDD'niz 2.5 inç standartında ise (ki dizüstü bilgisayarlarda 3.5 inç HDD görmedim şu ana kadar) 860 Evo'nun SATA modeli uyumludur. Bir de SATA M.2 modeli var, o daha küçük ve tahminimce bilgisayarınızda ona uygun bir soket yok. O yüzden normal 2.5 inç SSD'ler uyumludur. Oyun ve bilgisayar açılış sürelerinde inanılmaz bir artış yaşayacaksınız. Şaşıp kalmanız olası.
HDD'niz 2.5 inç standartında ise (ki dizüstü bilgisayarlarda 3.5 inç HDD görmedim şu ana kadar) 860 Evo'nun SATA modeli uyumludur. Bir de SATA M.2 modeli var, o daha küçük ve tahminimce bilgisayarınızda ona uygun bir soket yok. O yüzden normal 2.5 inç SSD'ler uyumludur. Oyun ve bilgisayar açılış sürelerinde inanılmaz bir artış yaşayacaksınız. Şaşıp kalmanız olası.

Çözüm
Ben de kendi Dell latitude E7450 laptopuma hafıza sıkıntısı olduğu için 860 Evo taktım kullanımda hızlanma oldu üzerinde gelen SSD'ye göre. Büyük ihtimal uyumludur ama siz yine de bir kontrol edin.

SSD takarsan hazır olması ile birlikte 30 saniye belki daha da az sürebilir. Çok eski bir bilgisayara SSD taktık yakın zamanda ve hızlı bir şekilde açılıyor tam ölçmedim ama 40 saniye olabilir. Tabii eski bilgisayar olduğu için UEFI desteği, Fast Boot özellikleri yok. Asıl önemli nokta masaüstüne geldiğin andan itibaren işleme hazır hale gelmesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı