Dell Inspiron 3558 RAM Desteği ve Uyumluluk

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Arkadaşlar Dell Inspiron 3558 modelli dizüstü bilgisayarım var. Ben buna ekstra RAM alarak yükseltmek istiyorum. 2 tane girişi var ve Dell müşteri hizmetlerine göre 8 GB destekliyor. Biraz araştırmadan sonra Cricul (Sanırım) programında 16 GB diyor. Her neyse bilgisayarın üstün:

Hynix HMT451S6AFR8A-PB 4GB PC3-12800 DDR3-1600MHz non-ECC Unbuffered CL11 204-Pin SoDimm 1.35V Low Voltage Single Rank Memory Module

Anakart Modelim
upload_2016-11-6_17-7-9.png
Bu RAM var yanına bir RAM daha almak istiyorum sizce kaç GB RAM alayım ve önereceğiniz ürün var mı uyumlu? Amazon'da aynı RAM 21 dolar yaklaşık işte 75 TL ediyor fakat garantisi filan çok uğraştırır diye düşünüyorum en son seçenek aynı RAM'den alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir ama 8Gb alıp sonra saf gibi kalmak istemiyorum riske giricem ama :D

Hocam aynı modeli bende almak istiyorum. 4GB RAM üzerinde geliyor. 1 slot varmış sanırım. Ve tek slota max 8GB RAM takılabiliyormuş. Doğrumudur bunlar ? Sizin ki nasıldı ? Birde RAM voltajı kaç ?

Hocam aynı modeli bende almak istiyorum. 4GB RAM üzerinde geliyor. 1 slot varmış sanırım. Ve tek slota max 8GB RAM takılabiliyormuş. Doğrumudur bunlar ? Sizin ki nasıldı ? Birde RAM voltajı kaç ?

Hayır 2 slotları var. Bizzat içini açıp baktım 2 tane ram slotu bulunmakta. Büyük ihtimall 16GB ye kadar destekliyor. Büyük ihtimalle satış politikası. Hatta benim anakart ve rami değiştirdiler bozuk çıktı bilgisayar şuan sorun yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı