Dell Inspiron 3581 kurulum sorunu

Monterey öyle her yerden indirilebilen bir şey mi? Yoksa net bir yer var mı önerebileceğiniz?

Buradan indir hocam. Hazırda olsun. Bu programlada flash belleğe yazdır.

Hocam her şeyi indirdim. Son ricam bunları adım adım nasıl yapacağız karışıklık yapıp eldekinden olmaktan çekiniyorum onu da yazabilirsen çok mutlu olurum...

Önce Windows'taki bilgilerini dışarıya yedeklemen gerekiyor. Çünkü Windows'u silip ilk başta MacOS'u kuracaksın ondan sonra yanına Windows kuracaksın. Sana verdiğim dosyayı indir. Sağ tıkla buraya çıkar de. Masa üstüne 2 klasör gelecek onları flash bellekte oluşan EFI bölümüne kes yapıştır yapacaksın. Tabii EFI içindeki eski EFI'leri siliceksin önce sonra sana verdiğim klasörleri atacaksın. Sonra sistemi boot edeceksin flash bellekten. Direk kurulum ekranı açılacak. Zaten sistemin benimkiyle aynı hiçbir hata olmadan açılacaktır.

Önce Windows'taki bilgilerini dışarıya yedeklemen gerekiyor. Çünkü Windows'u silip ilk başta MacOS'u kuracaksın ondan sonra yanına Windows kuracaksın. Sana verdiğim dosyayı indir. Sağ tıkla buraya çıkar de. Masa üstüne 2 klasör gelecek onları flash bellekte oluşan EFI bölümüne kes yapıştır yapacaksın. Tabii EFI içindeki eski EFI'leri siliceksin önce sonra sana verdiğim klasörleri atacaksın. Sonra sistemi boot edeceksin flash bellekten. Direk kurulum ekranı açılacak. Zaten sistemin benimkiyle aynı hiçbir hata olmadan açılacaktır.
Hocam daha yeni pc başına geçebildim. Dediklerinin hepsini yapıp format attıktan sonra bios ayarlarına girip flaşı seçtim ama şöyle bir ekranda kalıyor. Seçince de yeniden başlayıp duruyor başka birşey olmuyor. Efi de boot dosyaları vardı 5 6 tane onları silip dediğin klasörleri kes yapıştır yaptım ama yine de böyle kaldı.

Dosya Ekleri

• IMG_20240405_033926.jpg
    IMG_20240405_033926.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı