Dell Inspiron 7537

Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 5-6 ay önce aldığım Dell İnspron 7537 model notebooku sizler için incelemek istedim.
Dell Inspiron 7537 S20W65C Notebook Fiyatı 1.761,00 TL - ebrarbilgisayar.com
Ocak ayında yaklaşık 1800 TL'ye Ebrar Bilgisayar'dan satın aldım yukarıda linkini de verdiğim bilgisayarı. İlk Ebrar Bilgisayar'ın eline geçmişti cihaz ben de uzun süredir takip ediyordum ve hemen aldım. Şu anda daha hesaplı bulunabilir başka yerlerde eğer alacak arkadaşlar olursa biraz daha araştırdıktan sonra almalarını tavsiye ederim. Teknik özelliklerini yazıp da yer işgal etmek istemiyorum yukarıda linkini verdim zaten daha fazla yer işgal olmasın.
Öncelikle ben çok sıkı bir gamer olmamakla birlikte oyun piyasasını takip eden piyasaya yeni çıkan oyunları oynayan biriyim teknoloji sürekli kendini yenilediği için de bir notebooka kalkıp da 2000 ve üstü para da vermek istemediğimden dolayı tam olarak istediğim aleti aldım diyebilirim teknik özellikleri bakımından. Tabi bunda uzun yıllar Dell notebook kullanıp memnun kalmamın da önemli etkisi var şahsen bir notebook alma durumu varsa önceliğim Dell marka olur. Her neyse şimdi incelemeye geçelim.

Öncelikle aletin tasarımını ele alalım. Tasarımı gerçekten çok etkileyici diyebilirim elinize ilk aldığınızda dokunmaya kıyamıyorsunuz. Ekranın çevresindeki bölüm hariç alüminyum bir kasaya sahip alet. Kaliteli olduğunu hissettiriyor kullanıcısına soğukluğunu hissettiriyor kasa. Tasarımı ileriye götüren bir detay daha var ışıklandırmalı klavye. Atacağım resimlerde bunları daha iyi göreceksiniz zaten...

Şimdi gelelim teknik özelliklere... Alet CORE-i5 4200u işlemciye sahip. İşlemci 1.6 GHz frekansla çalışmakta olup gerektiğinde 2.6 GHz hıza kadar yükselebiliyor tabii bunun amacı pil ömrünü arttırmak bazı yüksek grafik isteyen iş programları için, grafik programları için yetersiz kalacak bir işlemci ancak malumunuz oyun performansı için en önemli etken ekran kartı işlemci ikinci sırada geliyor ve bu işlemci oyunlarda oldukça rahat bir şekilde sizleri götürüyor.

Gelelim ekran kartına aletin üzerinde NVIDIA GT 750M ekran kartı var. 1700-1800 TL'lik bir cihaz için gerçekten bulunmaz bir nimet diyebilirim bu ekran kartı için malum 2000 TL'nin altında böyle bir ekran kartına sahip model bulmak oldukça zor. Aletin oyun performansı oldukça iyi çekebilirsem videoları atmaya çalışacağım ancak Battlefield 4 Ultra ayarlar anti-aliasing 2xaa ortalama 30 FPS alarak oynuyorum. Onun dışında oynadığım bir sürü oyun var ancak çekebilirsem hepsini videolarda görebileceksiniz. Aletin ısınma sorunu yok boşta kullanırken 38-40 derece kullanıyorum, oyunlarda ise 70 dereceyi fazla geçtiğini görmedim, fan sadece oyunlarda çalışıyor ancak o bile rahatsız edici değil boşta kullanırken çok az bir HDD sesi geliyor ancak duyması bile zor bir ses bu alet oldukça sessiz.
Pil ömrüne gelirsek pil ömrü gerçekten çok etkileyici yaklaşık bir 3 saattir alet açık ve şu anda şarj durumu %63 civarlarında seyrediyor internette dolaşmayla tabii ki.

Genel olarak alet tamamen bir F/P canavarı gerçekten oyun performansı olsun tasarımı olsun pil ömrü olsun 1700 TL'ye bulamayacağınız bir alet diyebilirim. Ancak işlemciye yük bindirecek programlar kullanacaksanız sizin için ideal bir notebook değil ancak oyunlar için oldukça ideal bir notebook.

Ekleme: Arkadaşlar bu arada alet elime ilk ulaştığında Wi-Fi yavaşlık sorunu vardı bu da aletin ilk çıktığı zamanlarda dile getirilmiş ancak bir güncelleştirmeyle düzeltilmişti, daha sonra güncelleştirmeyi yaptığımda sorun kalmadı Wi-Fi şu an oldukça iyi çekiyor hiçbir sorun yok ancak bazı arkadaşlar sorun çekiyorlarmış bu konuda o yüzden belirtmek istedim bunu da sizlere benim şu an için bu konuda en ufak bir sorunum yok çok küçük bir güncellemeyle halletmiş durumdayım. Ancak bu konuda sorun yaşayan bazı arkadaşlar olduğu için belirtmek istiyorum.

SWUiTcG.jpg

ArZNAca.jpg

g7aD3Aj.jpg

DELL, ürününe gayet özen gösteriyor, seviyorum işte. Muhteşem bir laptop, hayırlı olsun.
Çok teşekkürler hocam Dell bu sefer gayet üzerinde durmuş aletin iyi bir iş çıkarmış ancak hiçbir teknoloji mağazasında göremiyorum Dell marka notebookları sadece internet satışlarını görebiliyorum nedenini ben de bilmiyorum siz biliyor musunuz Dell çekildi mi nedir teknoloji marketlerden?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı