DELL Inspiron 7567 Kullanıcı Deneyimim

Öncelikle alış fiyatımı ve nereden aldığımı merak edenler için 1 ay kadar önce Vatan Bilgisayar'dan 4.412 TL'ye 6 taksit ile aldım, linki burada.
DELL INSPIRON 15 CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB -1TB+256 SSD-GTX1050Tİ 4GB-15.6"W10
Şimdi gelelim laptop ile ilgili deneyimlerime.
  • Laptop'un Dış Görünüşü & Malzeme Kalitesi
Laptopu elime ilk aldığım zaman üst kapak ve yan taraflarındaki yumuşak plastik kaplama bende kalite hissi uyandırdı ama maalesef alt tarafında düz sert plastik kaplama kullanılmış. Klavye ve touchpad herhangi bir kalitesizlik sezmedim ve bu bölümde de ele yada göze hoş durmayan bir kısım bulunmamakta. Arka Kısmında ise 2 tane kırmızı boyalı soğutucular hoş durmuş ve soğutucuların oradaki gri plastik malzemesi de sert plastik ama insanda kalite hissi uyandırıyor. laptop kapalı iken kapağını açınca ekranın kenarları insanın dikkatini çekiyor sanki biraz fazla pay vermişler gibi ama tabi kasa büyük olunca 15.6" ekran anca böyle durur.
  • İlk Açılış Ve Driverlar
Laptop'u ben kendim evde kurdum ve 5 dk içinde kullanımı hazır hale geldi.Kendi sitesinde BİOS yazılımını indirip kolay bir şekilde 2-3 tık ile kurulumunu yaptım sitesinde yazılana göre stabilite problemlerinin ortadan kaldırıyormuş. Tüm driverlar kurulu halde açılıyor ama ben kende sitelerinden ve DELL'in kendi sitesinden en güncel driverları indirip kurdum.Sonra ilk olarak interneti açtım ve bir kaç video izleyeyim dedim odana evde sanki F16 kalkıyor :ROFL: meğersem laptop'un fanlarıymış.
  • Ekran
Ekran benim gibi yıllardır fazlaca ekran çeşidi gören biri için açıkça söylemek gerekirse vasat ama şöyle vasat forumlarda sitelerde yada Facebook'ta dolaşırken pek anlaşılmıyor ama Full HD video izlediğiniz zaman eğer gözleriniz iyi ise görüntünün tam net olmadığını anlarsınız ama napalım bizimde 1050 Ti'miz var:D. Belirtmek isterim ekran iş görür ama bu fiyata yada bu segment'te daha kaliteli bir panel kullanılmasını isterdim. Yan açıları ise 2 kişi pes oynarken bizim gözümüze kötü gelmedi.
  • Donanım
Donanımına pek fazla girmeyeceğim çünkü internette tonla bilgi mevcut ve aynı şekilde testleride. Hoparlörleri 2.1 olmasının etkisi ile de baya kuvvetli ve normal ev kullanıcısı için kaliteli ses sunuyor. Klavyede 3 ışık ayarı var kapalı-%50 parlaklık-%100 parlaklık. Touchpad hassasiyeti gayet yeterli ve yeteri kadar büyük ama benim aldığım laptopta da kronik olan touchpad'inden tıklama sesi geliyor :cry:.
  • Sıcaklık
7 saatlik kesintisiz GTA V de ekran kartı 73-75 işlemci 70-80 seviyelerinde dolaşmakta tabi buna F16 gibi çalışan fanlara borçluyum(y) (odada klima yok sadece pencereler açık). WASD tuşlarının olduğu kısımda pek bir sıcaklık hissedilmiyor ama Ekrandaki DELL yazısının altı yani klavyenin üst tarafının tam ortası baya ısında tahminimce 40-50 derece arası vardır ama kullanımda konforumu hiçbir şekilde etkilemedi.
  • Son Olarak
Laptopun fanları F16 dememe bakmayın sesi oyuna daldığınız için pek fark etmiyorsunuz. Ekran kenarları biraz fazla dedim ama laptopu kullanmaya başlayınca buda fan sesi gibi pek dikkatinizi çekmiyor. Şarj süresi ise normal kullanımda 10 saati kolayca aştım. Touchpad tıkırtısını kolay bir çözümü var ama garanti dışı kalır diye yapmadım. laptoptan çok memnum kaldım ve alacak arkadaşlar gönül rahatlığı ile alabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu laptopun kullanıcısıyım. Sizin gibi Vatan Bilgisayar'dan KDV indirimi sırasında aldım. O zamanki fiyatı birçok siteye göre daha karlıydı. Çünkü diğer sitelerde Windows 10 ve 128 gb SSD'li hali satılmıyor. Ekran konusunda ben de aynı fikirdeyim ama sürekli film izlemiyorsanız kafaya takacak bir durum değil. GTA 5 ve başka oyunlarınız varsa performansı hakkında birkaç bilgi yazarsanız sevinirim. Başka arkadaşlar da bilgi sahibi olur.

Hayırlısıyla kullanın. :)

Eve Gidince testleri yapıp sonuçları atarım.

GTA 5
Frames: 17017 - Time: 271515ms - Avg: 62.674 - Min: 51 - Max: 74.

Zaman buldukça diğer oyunlarıda test eder buraya atarım.

Hayırlı olsun, bizim arkadaşın cihazında da cihazla oyun oynarken odada duramıyoruz, W10 kurulumu yaparken cihaz inatla USB sürücüyü görmedi sinir oldum 10 dakikalık Windows kurma işi 45 dakika sürdü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı