Dell Inspiron 7559 İnceleme

2016 Temmuz ayında Dell Inspiron 7559 model laptop aldım. Ürünü ebrar bilgisayardan o zamanın ekonomisinde 3500'e aldım. Şu anda laptop 4500-5000 civârında. İlk aldığımda direk incelemek isterdim lâkin cezam olduğu için herhangi bir konu açamıyordum.

Dell Inspiron 7559 UTB70W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 4GB GTX960M 15.6 Windows 10

Gelelim ilk açılışa. Ürün size büyük bir kutu(karton)'dan göz kırpıyor. İlk laptop, ardından şarj aleti çıkıyor. Garanti belgeleri ve diğer kağıtlar kutunun üzerine yapışık şekilde geliyor. Laptop'da W10 kurulu, sadece ilk açılış ve gerekli olan güncelleştirmeleri sizin yapmanız gerekiyor.

Laptop'u çıkarttıktan sonra sizi gayet iç açıcı, güzel bir yüz karşılıyor. Kırmızı renk tonuyla çekicilik katılmış hoparlör üstü, touchpad kenar kısımları sizi selamlıyor. Diğer kısımlar ise siyah ile devam ediyor. Caps Lock'un üst tarafında bastığınızda sizi karşılayan ufak bir bildirim ışığı var. Onun haricinde touchpad altı bildirim kısmında sadece şarj simgesi var. Alışkın olduğumuz, birden fazla bildirim yok.

Şarj adaptörüne baktığımızda ise, gayet yeterli düzeyde uzunluk buna ekstra olarak kalınlığı fark ediyorsunuz. Laptop'a bağlanan ucunda mavi bir ışık var, gece karanlıkta oynamayı seviyorsanız güzel görüntü oluşmakta. Onun haricinde dış yüzde size söylemem gereken aman aman değişiklik yok.

Ürün çift fanlı olduğunu belirtmek isterim. Bu yüzden optik sürücü bulunmuyor. Büyük bir artı olduğunu söylememe gerek yok herhalde. Bazen soğutucuyu açmayı unutuyorum fakat laptop ''bana mısın'' demiyor. Onun dışında 1920x1080 panel ile geliyor. Oyunlarda akıyor diyebilirim.

Çoğu kişinin aklında ki soru herhalde ''Işık sızması'' ile ilgilidir. Evet arkadaşlar, bende de mevcut ama hususi laptop'un içine girerek bakmanız gerekiyor yoksa farkedemezsiniz, laptop farkettirmiyor.

Gelelim ses durumuna. Genellikle kulaklık ile takıldığım için dışarı sesi fazla dinlemedim fakat yemek yediğim zamanlarda şarkı için deniyorum, gayet güzel performans veriyor. Bu konuda da benden geçerli not aldı.

Laptop'un pil konusu ise, aynı şekilde fazla test etmediğimi hatta hiç şarjdan çıkarmadığımı biliyorum. Laptop'larda ekran kartı - işlemci performans'ını almak istiyorsanız şarjda kullanmanız gerekiyor. Bu yüzden çıkarmıyorum.

Bunun haricinde size belirtmem gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sormak istediğiniz bir şey olursa konu altından yardımcı olabilirim.

Laptop'un teknik özelliklerin'den önemlileri yazmak gerekirse:
- GeForce 960M
- İ7 6700HQ
- 8 GB RAM
- 1920x1080

Bilgisayarda bulunan oyunlar:
- GTA V
- CS GO
- R6
- THE CREW
- PAYDAY 2
- H1Z1
- ARMA
- INSURGENCY
- LOL
- OUTLAST
- SLENDER THE ARRIVAL

Şu yukarıda yazdığım tüm oyunlarda ayarlar olabilecek en üst seviyede. Tahmini FPS değerleri ise hepsinde 60 sabit ve üzeri. Şu ana kadar çok şükür hiçbir takılma & donma veya kasma görmedim, görmekte istemem açıkcası. :)

Genel olarak tam bir F/P ürünü. Çekinmeden satın alabilirsiniz. Kafanızda oluşan soruları konu altından da sorabilirsiniz. Konuyu zenginleştirmek amacıyla fotoğraf müsait olduğum zaman yükleyeceğim. Ekstra olarak bir şey yok sanırım, herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı