Dell Inspiron 7559 vs Monster Abra A5 7.2

Sezer Gümüş

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,öncelikle iyi forumlar 3500 TL bütçem mevcut. Oyun ağırlıklı kullanacağım. Şubat ayında alacağım aklımda şimdilik 2 model var.

Dell inspiron 7559:
  • 6. nesil i7 işlemci
  • 8 GB RAM
  • 4 GB GTX 960M

Monster Abra A5 V7.2
  • 6. nesil i7 işlemci
  • 8 GB RAM
  • 4 GB GTX 960M

Siz hangi modeli önerirsiniz ? Ek olarak önericeğiniz model varsa yorumlara yazarsanız sevinirim, iyi forumlar :neo:

Son düzenleyen: Moderatör:
Öneriniz için teşekkür ederim , geç cevap verdim bunun için özür dilerim , önereceğiniz başka dizüstü bilgisayar modeli var mıdır ? Varsa link atabilir misiniz ? :matrix:

Öneriniz için teşekkür ederim , geç cevap verdim bunun için özür dilerim , önereceğiniz başka dizüstü bilgisayar modeli var mıdır ? Varsa link atabilir misiniz ? :matrix:
Masaüstü alma gibi bir şansınız var mıdır ? Bu arada ben monster modelini öneririm. Ddr4 ram kullanımı yok diğer cihazda. 15.6 inch oyun için pek yeterli bir boyutta değil ayrıca. Başk bir monitörle minidisplay portu olduğundan daha iyi bir bağlantıda kurabilirsin. :) Tabi iki modelde de hdmi portu var. Özellik olarak birbirine çok yakınlar zaten. Depolama kısmında dell 1tb hdd tercih ederken monster 240 gb m2 ssd tercih etmiş. M2 ssd ciddi anlamda çok hızlı. Yetmezse bir tane de 2.5 hdd alınır. İki modelde başarılıdır. :)

Monster modeli freedos yalnız. Yani işletim sistemi yüklü değil. Dell modelinde direk Windows 10 yüklü geliyor. :)

Masaüstü alma gibi bir şansınız var mıdır ? Bu arada ben monster modelini öneririm. Ddr4 ram kullanımı yok diğer cihazda. 15.6 inch oyun için pek yeterli bir boyutta değil ayrıca. Başk bir monitörle minidisplay portu olduğundan daha iyi bir bağlantıda kurabilirsin. :) Tabi iki modelde de hdmi portu var. Özellik olarak birbirine çok yakınlar zaten. Depolama kısmında dell 1tb hdd tercih ederken monster 240 gb m2 ssd tercih etmiş. M2 ssd ciddi anlamda çok hızlı. Yetmezse bir tane de 2.5 hdd alınır. İki modelde başarılıdır. :)

Monster modeli freedos yalnız. Yani işletim sistemi yüklü değil. Dell modelinde direk Windows 10 yüklü geliyor. :)

Öncelikle teşekkürler , masaüstü toplayamam önerinizi dikkate alacağım. :) Başka bir dizüstü bilgisayar öneriniz var mıdır ? Sanırsam monster abra A5 veya A7 serisinden birini tercih edeceğim . Monster bilgisayarlara Windows 7 kuruluyor mu ? Bir fikriniz var mı ? Çünkü elimde orijinal windows 7 cd mevcut.:)

Bu arada oynayacağım oyunlar:
Batman : Arkham Knight
CS : GO
League of Legends
AC : Syndicate :ajan:

Öncelikle teşekkürler , masaüstü toplayamam önerinizi dikkate alacağım. :) Başka bir dizüstü bilgisayar öneriniz var mıdır ? Sanırsam monster abra A5 veya A7 serisinden birini tercih edeceğim . Monster bilgisayarlara Windows 7 kuruluyor mu ? Bir fikriniz var mı ? Çünkü elimde orijinal windows 7 cd mevcut.:)

Bu arada oynayacağım oyunlar:
Batman : Arkham Knight
CS : GO
League of Legends
AC : Syndicate :ajan:
Windows 7 kurmanızı önermiyorum. En güncel işletim sistemi kurulmalı her zaman. Kinguin gibi yerlerden 100 TL civarlarında Wndows 10 keyi satın alabilirsiniz. Oyun performansları için internetteki videoları izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca bu bütçeye alabilecek en iyi modellerden biridir. :)

Eğer harici bir monitör kullanmayacaksanız 15.6 inch yeterli gelmez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı