Dell Inspiron 7567 4B30F81C performans sorunu

ysensoy40

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Dell Inspiron 7567 4B30F81C Freedos bilgisayar aldım. Kendim Windows 10 Pro x64 kurdum. Windows çok tutuk çalışıyor bilgisayar hiç yeni alınmış gibi değil, Toshıba i3 3. nesil laptopum var bundan daha hızlı, neden olabilir?
  • Bilgisayar: Dell Inspiron 7567 4B30F81C i5-7300HQ 8GB 1TB 4GB GTX1050 15.6

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda SSD var mı ? Yok ise büyük ihtimal harddisk kaynaklı darboğaz yaşıyorsunuz. Görev yöneticini açın, performans kısmından Disk kısmının ekran görüntüsünü alıp atın.

Arkadaşlar Dell Inspiron 7567 4B30F81C Freedos bilgisayar aldım. Kendim Windows 10 Pro x64 kurdum. Windows çok tutuk çalışıyor bilgisayar hiç yeni alınmış gibi değil, Toshıba i3 3. nesil laptopum var bundan daha hızlı, neden olabilir?
  • Bilgisayar: Dell Inspiron 7567 4B30F81C i5-7300HQ 8GB 1TB 4GB GTX1050 15.6
Tüm sürücüler ve bios güncel mi?

Bence tekrar format at. Win 10'u yüklerken de hızlı kurulumu değil de özelleştiri seç. Karşına çıkan açık olan her şeyi kapalı yap. Saçma sapan windows 10 şeyleri harddiski sömürüyor. Format bitince hemen otomatik güncelleştirmeleri ve telemetry'yi kapat. Güncelleştirmeleri kapatmak için Gpedit.msc ile yerel grup ilkesi düzenleyicisini açıp sırayla Bilgisayar yapılandırması-Yönetim Şablonları-Windows Bileşenleri-Windows Update-Otomatik Güncelleştirmeler Yapılandır seçeneğini devre dışı yap.Başlat-->Ayarlar-->Gizlilik-->Arka plan uygulamalarından hepsini kapat. Sistem geri yüklemeyi de kapat. Mağazanın da otomatik güncelleştirmelerini kapat. Görev zamanlayıcısı-microsoft-windows-application experienceden üç görevi de devre dışı yapıp tetikleyicileri kapat. Hizmetler'den "Bağlı kullanıcı deneyimleri ve Telemetri" ve "dwmapppushsvc" devre dışı bırak. Ayarlar-Gizlilik-Geri bildirim ve tanımlamalar girip üsttekini hiçbir zaman, alttakini temel olarak ayarla. Gpedit.msc ile yerel grup ilkesi düzenleyicisini açıp sırayla Bilgisayar yapılandırması-Yönetim Şablonları-Windows Bileşenleri-Veri Koleksiyonu ve Önizleme Sürümleri-Telemetrye izin ver seçeneğini devre dışı yap. Tüm driverları yükle. SSD performansı gibi olmasa da gayet iyi olur. Kapat dediğim şeyler hep boş işler. Microsoftun kullanıcılarını izlemesi için açık bıraktığı zımbırtılar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı