Dell Inspiron 7567 Donma Sorunu

joshieart07

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Dün Sinerji Bilgisayar'dan bir Dell inspiron 7567 modelli laptop sipariş verdim. Özellikleri bilmeyenler için yazayım kısaca; GTX 1050Ti, Intel Core İ7 7700 HQ, 16 GB RAM. Laptopa oyunları yükledim ve hangi oyuna girersem gireyim 3 dakikada bir FPS 50-60'dan 10 gibi değerlere düşüyor ve sesler cızırtı yapmaya başlıyor. Cızırtı yaptığı an donmaya takılmaya ve düşük FPS vermeye başlıyor. 1 dakika kadar sürdükten sonra yine değerler normale dönüyor. Sıcaklık değerleri normal. Geforce driverları güncel. Konuyla ilgili bilgisi olanlar yazıp yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
5G75kz.jpg
rJMlVm.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Raporu paylaşın, resimleri değil.
Hocam alakanız için çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm nasıl çözdüğümü de anlatayım. Windows 10'u Recep Baltaş hocamın anlattığı şekilde UEFI olarak kurdum tekrardan ve sorunum düzeldi. Windows'la alakalı bir sorun vardı muhtemelen.

Hocam alakanız için çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm nasıl çözdüğümü de anlatayım. Windows 10'u Recep Baltaş hocamın anlattığı şekilde UEFI olarak kurdum tekrardan ve sorunum düzeldi. Windows'la alakalı bir sorun vardı muhtemelen.

Hocam Windows'u onar mı dediniz yoksa baştan mı kurdunuz? Yani belgeleriniz silindi m yoksa tuttunuz mu? Bende de tamamen aynı sorun var da. Ona göre yedekleme yapayım diyorum.

Bende de aynı sorun var şu an birkaç haftadır devam ediyor nasıl çözdüğünüzü açıklayabilirseniz sevinirim yoksa servise göndermek zorunda kalacağım format atmama rağmen çözemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı