Dell Inspiron 7567 PUBG Düşük FPS Sorunu

Yiğit Kalender

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Karma Dövüş Sanatları Ustası
Arkadaşlar PUBG adlı oyunda ortalama 30-50 FPS arası alıyorum. Ancak havada uçaktayken FPS 90-100 veya daha fazla oluyor. Ayarları patatese alsam bile 30-50 FPS arası, optimize edip oynasam bile 30-50 FPS arası alıyorum. Aynı şekilde diğer oyunlarda da ayarları patatese alınca 1 FPS bile artış olmuyor. Bir sorun olmalı yardım ederseniz çok sevinirim... Bilgisayarım ise alttaki linkte.

Dell Inspiron 7567 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS sabileyici CS:GO kulanırsan V.A.C yersin ben bunu söyledim ayrıca ben PUBG ban atarlar demedim atabilirler dedim mesaj atmak için mesaj atmıyorum arkadaşın sorunuyla ilgileniyorum
Lütfen mesajları okuyun öyle yorum yapın ayrıca benim eski bilgisayarım o bilgisayardan 3 kat düşüktü Fortnite en düşük ayarlarda akıcı oynatıyordu PUBG de OC yapınca sadece çok az kasıyodu

Hocam FPS sabitlemenin ne işe yaradığını biliyor musun? Konsola fps_max 120 yazarak veya V-Sync açarak FPS'ini sabitlersin ve bunların VAC ile hiç bir alakası yoktur. CS:GO'da yaklaşık 2500 saatim var ve FPS'imi hep 160'a sabitleyerek oynadım. Herhangi bir VAC'ta yemedim. Oyunun kendi sunduğu ayarlar yani sen gidip oyun dosyalarını değiştirmiyorsun VAC yemen imkansız.

Hocam FPS sabitlemenin ne işe yaradığını biliyor musun? Konsola fps_max 120 yazarak veya V-Sync açarak FPS'ini sabitlersin ve bunların VAC ile hiç bir alakası yoktur. CS:GO'da yaklaşık 2500 saatim var ve FPS'imi hep 160'a sabitleyerek oynadım. Herhangi bir VAC'ta yemedim. Oyunun kendi sunduğu ayarlar yani sen gidip oyun dosyalarını değiştirmiyorsun VAC yemen imkansız.
Benim dedim FPS sabitleme programları falan var onları kastediyorum yanlış anlamıssın

Ekran kartınızın sürücüsünü güncellemeyi deneyin. İşletim sisteminiz nedir? Biraz daha bilgi verin. Isınıyorsa içini temizleme yoluna gidin.
Isınma yok yukarıda belirttim. Windows 10 kullanıyorum. Sürücüleri ise GeForce Experience adlı uygulama ile güncelliyorum.

Peki bilgisayarınızı temizlettiniz mi termal macunu falan yeniletin
Bilgisayarı temizleyeli ve termal macunu yenileyeli daha 1 ay oldu.
Aslında sorunum oyunu çok düşükte oynamak istiyorum fakat çok düşüğe alınca FPS daha da düşüyor bunun nedenini bilen var mı?

Son düzenleme:
Bilgisayarınızın 7700 ve 1050ti olan versiyonunu kullanıyorum bilgisayarın kronik problemi Dell'in Intel DPTF dediğimiz teknolojisiyle ısınmanın önüne geçerek frenlemesi ancak bu frenleme hoş bir durum değil zira PUBG oynarken kendim bizzat 3.50 de çalışması gereken frekansın boost olmadan çalışması gereken 2.80 seviyesinden bile düşük olduğunu kontrol ediyordum PUBG oynayıp bir süre geçtikten sonra drop ve fps düşmeleri başladığında işlemci frekansınızı kontrol eder misiniz eğer olağandan daha düşük bir seviyede çalışıyorsa konuşabiliriz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı