Dell Inspiron 7567 Sabit FPS Sorunu

Limonkafa

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarın rahat kaldırabildiği oyunlarda V-sync açık olmamasına rağmen FPS değerim sabitleniyor.
Geçtiğimiz günlerde Overwatch satın almış bulunmaktayım. Oyunu ultra ayarlarda oynuyorum ve sabit 70 FPS alıyorum düşüğe çekiyorum yine 70 FPS alıyorum. Bu değer oyun oynamamı hiç etkilememesine rağmen acaba bilgisayarda ne yanlış olabilir diye de düşünmeden edemiyorum. Bu sorun sadece Overwatch adlı oyunda değil, League of Legends ve CS:GO adlı oyunlarda da vardır. Bence bu sorun bir ayarla alakalı ama ben ne kadar araştırsam da çözümü bulamadım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin online oyunlarda 1080P ve yüksek ayarlarda aldığın FPS gerçek değerler, düşük ayarlara çektiğin zaman oyunlar ekran kartını zorlamadığı için FPS artmıyor. Bilgisayarında bir sıkıntı yok yani. Whicher 3, GTA 5, AC Origins gibi oyunlarda grafik ayarlarını değiştirirsen fark olduğunu görürsün. CS: GO için yüksek FPS ayarlarını görsel olarak bırakıyorum, bir dene istersen. Bir de oyuna her girişte oyun içi ayar penceresinden ''fps_max 0'' şeklinde ayarla.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    245,3 KB · Görüntüleme: 260
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı