Dell Inspiron 7577 macOS Monterey kurma

OSMAN KARTAL

Kilopat
Daha fazla  
Çeşitli kaynaklardan araştırdım fakat macOS kuramadım. Yardımcı olabilecek kimse var mı? En son şu dosyaları yükledim hepsinde bir hata aldım.

En son sürümden sonra 'halting on critical error' hatası aldım.

Kullandığınız EFI'de SMBIOS oluşturulmamış. İndirdiğiniz sayfadaki açıklamayı okudunuz mu? Bir SMBIOS oluşturduysanız yazdıklarımı dikkate almayın.
Not: Monterey kuracaksanız önce OpenCore sürümünüzü yükseltin, sayfada 0.6.6 olduğu yazıyor.
Not: Sistem özelliklerinizi ben mi göremiyorum?

AHCIPort olanı da denediniz mi?
Kullandığınız EFI'de SMBIOS oluşturulmamış. İndirdiğiniz sayfadaki açıklamayı okudunuz mu? Bir SMBIOS oluşturduysanız yazdıklarımı dikkate almayın.
Not: Monterey kuracaksanız önce OpenCore sürümünüzü yükseltin, sayfada 0.6.6 olduğu yazıyor.
Bu arkadaşında dediği gibi oluşturulmamışsa oluşturmanız lazım.

SMBIOS dediğiniz nedir?
İngilizceden çevrilmiştir-Bilgi işlemde, Sistem Yönetimi BIOS özelliği, bir bilgisayarın BIOS'u tarafından üretilen yönetim bilgilerini okumak için kullanılabilecek veri yapılarını tanımlar. Bu, işletim sisteminin bilgisayarda hangi aygıtların bulunduğunu keşfetmek için donanımı doğrudan araştırma ihtiyacını ortadan kaldırır.
Hackintosh'ta macOS'un açılması için bilgilerin girilmesi gereklidir. Eğer kurulumdan sonra SMBIOS değiştirmezseniz Apple Kimliği gibi servisleri kullanamazsınız, sistem bilgileri yanlış gözükebilir.

SMBIOS bir anlamda sistem kimliğidir. Bu kimlik olmadan kurulumda sisteminiz tanınmaz dolayısıyla kurulum gerçekleşmez. Hazır EFI'lerde düzenleyici tarafından bu kimlik ve oluşturduğu sistem serial başkaları tafafından kullanımasın diye paylaşılmaz. Dolayısıyla sizin Config üzerinde Platforminfo/Generic altında System Product Name oluşturmanız gerekiyor. Bu size kimsede olmayan bir System Serial Number oluşturacaktır.
Sisteminizin özelliklerini yukarıdaki mesajımda bu yüzden sormuştum. Kolay gelsin.

Nasıl oluşturulacağı hakkında hiçbir bilgim yok :(

İşlemci Intel(r) Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz, 2808 MHz, 4 çekirdek, 8 mantıksal işlemci.

Dell sistem modeli Inspiron 7577.
Config dosyasını buraya atarsanız yapabilirim isterseniz. Bir de işlemci modeliniz lazım.

@e.n.e.s

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci Intel(r) Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz, 2808 MHz, 4 çekirdek, 8 mantıksal işlemci.

Dell sistem modeli Inspiron 7577.

@e.n.e.s
Buyurun.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    102,5 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı